Sytuacja KPR Legionowo w tabeli PGNiG Superligi robi się coraz trudniejsza. Zespół Jarosława Cieślikowskiego przegrał drugi bardzo ważny mecz we własnej hali. Tym razem komplet punktów w Arenie Legionowo zdobyło Zagłębie Lubin, które jest bezpośrednim rywalem klubu z Legionowa w walce o utrzymanie się w Superlidze. KPR przegrało z Zagłębiem 28:30. W niedzielę 24 listopada o godz. 1800 legionowianie zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock.

Początek meczu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gości. Obydwie drużyny grały dość dobrze w obronie i ataku, ale przy wyniku 10:10 coś zaczęło się psuć w grze gospodarzy. KPR miał coraz większe problemy z pokonaniem Bartosza Dudka, natomiast goście z łatwością wyprowadzali skuteczne kontry. Efekt był taki, że po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 15:11 dla Zagłębia.

Po przerwie przewaga gości wzrosła do siedmiu bramek (14:21). Gospodarze zerwali się do walki i systematycznie zaczęli odrabiać straty, jednak kolejny przestój gospodarzy i drużyna z Lubina ponownie zwiększyła swoje prowadzenie do siedmiu bramek (21:28). Ostatnie minuty to bardzo agresywna wysoka obrona KPR-u, która szybko zaczęła przynosić efekty. Być może udałoby się odrobić straty, gdyby sędzia odgwizdał faul na Michale Bałwasie na 30 sek. przed zakończeniem meczu. Strzydłowy KPR-u miał przed sobą tylko bramkarza, ale popychany z tyły przez obrońcę Zagłębia przegrał pojedynek z Bartoszem Dudkiem. Gdyby zdobył bramkę, gospodarzom zostałby do odrobienia już tylko jeden gol, bo Zagłębie wygrywało wtedy 30:28. Brak reakcji arbitra pogrzebał szanse na uratowanie jednego punktu.

W dziesiątej kolejce drużynę z Legionowa czeka niezwykle trudne zadanie. W niedzielę 24 listopada o godz. 1800 KPR zagra na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock.

KPR Legionowo – MKS Zagłębie Lubin 28:30 (11:15)

KPR: Zapora, Szałkucki, Rybicki – Prątnicki 8, Albin 3, Bałwas 3, Ciok 3, Wuszter 3, Zasikowski 3, Kasprzak 2, Titow 2, Gawęcki 1, Bulej, Dzieniszewski, Milewski, Pomiankiewicz.
Zagłębie: Dudek – Gumiński 8, Michałów 4, Przysiek 4, Rosiek 4, Stankiewicz 3, Bartczak 2, Starzyński 2, Kulenović 1, Paluch 1, Szymyślik 1, Kużdeba.