fot. Powiat Legionowski

W kwietniu Powiatowa Instytucja Kultury, wraz z pozostałymi organizatorami XIII Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego, zaprosiła widzów na specjalny pokaz w ramach Kina Otwartego. Publiczność obejrzała przedpremierową projekcję familijnej opowieści pt. „Lars jest LOL”.

Film w reżyserii Eirika Sæter Stordahla to bazująca na debiutanckiej powieści Norweżki Iben Akerlie historia o przyjaźni, tolerancji i niełatwych rówieśniczych relacjach. Główna bohaterka, szóstoklasistka Amanda, zgodnie ze szkolną tradycją ma otrzymać pod opiekę jakiegoś pierwszoklasistę. Pod jej opiekę trafia Lars, nowy uczeń w klasie, który ma zespół Downa. To wzruszający, ale i pełen humoru obraz, opowiadający o przełamywaniu niepewności i podążaniu za tym, co ważne.

Gośćmi tego wieczoru były Patrycja Michniewicz-Jarosz, pedagog Niepublicznego Liceum Językowego Academy of the Future, oraz jej podopieczna Lena, uczennica drugiej klasy tego liceum. Z dziennikarką Dorotą Chrobak rozmawiały one między innymi o neurotypowości, o tolerancji i zrozumieniu, a także o stereotypach i mitach dotyczących zespołu Downa i zespołu Aspergera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj