To informacja, która na pewno ucieszy tysiące legionowskich pasażerów korzystających z kolejowych połączeń z Warszawą. Dzięki pomyślnemu finałowi rozmów Urzędu Miasta Legionowo z Zarządem Transportu Miejskiego już wkrótce nastąpi bowiem znaczący wzrost dziennej liczby kursów pociągów linii „S”. Zamiast obecnych 38, będzie ich aż 60.

Negocjacje w sprawie zwiększenia liczby kursujących pociągów trwały długo, bo chodziło w nich o operację zarówno bardzo kosztowną, jak też skomplikowaną od strony organizacyjnej. Najważniejsze jest jednak to, że właśnie zostały one zwieńczone sukcesem. Jak zapowiadają urzędnicy z legionowskiego ratusza, w najbliższym czasie podpisane zostanie wstępne porozumienie, które umożliwi sfinalizowanie tej korzystnej dla wszystkich pasażerów kwestii zmiany.

Należy jednocześnie podkreślić, że dotyczy ona połączeń realizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, czyli linii S3, S4 i S40. Dwie trzecie spośród planowanych 60 połączeń ma dotyczyć tras przez dworzec Warszawa Gdańska, a jedna trzecia składów pojedzie przez Dworzec Wschodni. Więcej informacji w tej sprawie pojawi się już wkrótce.