fot. arch.

W poniedziałek (6 maja) ruszyły zapisy na bezpłatne badania usg piersi oraz diagnostykę w kierunku chorób metabolicznych, ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy, insulinooporności, nadwagi oraz otyłości. Są one przeznaczone dla mieszkańców powiatu legionowskiego i będą wykonywane w NZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4.

Zapisów na poszczególne badania można dokonywać pod numerem telefonu 22 774 51 51. Jeśli chodzi o szczegóły, z usg sutka mogą skorzystać panie i panowie w wieku 18-45 lat. To bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pozwala wykryć nawet małe, a w perspektywie groźne dla zdrowia zmiany. Obok mammografii stanowi ono podstawę diagnostyki zmian nowotworowych. Stosowane jest w różnicowaniu zmian torbielowatych i litych oraz w ocenie wielkości i granic zmian ogniskowych.

Warto podkreślić, że organizatorzy badań zaplanowali również zorganizowanie zajęć edukacyjnych. Będą to wykłady połączone z częścią warsztatową o tematyce samobadania piersi, przy wykorzystaniu fantomu piersi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj