W miniony czwartek (29 czerwca) stróże prawa z terenu powiatu legionowskiego zatrzymali pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z dyspozycją sądów zatrzymani trafili do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Kątach Węgierskich. Nieporęcki dzielnicowy, patrolując ulicę Strużańską wylegitymował 51-letniego Janusza S. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany za oszustwo. Kolejna akcja miała miejsce w Rembelszczyźnie. Nieporęccy kryminalni zatrzymali tam 39-letniego Radosława B.- Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legionowie, który wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego na warszawskiej Białołęce. W zakładzie karnym spędzi 2 lata za przestępstwo rozboju oraz zniszczenia mienia – relacjonuje rzeczniczka KPP Legionowo podkom. Emila Kuligowska.
Około godziny 18.00 w ręce legionowskich policjantów wpadł 39-letni Szymon U. Funkcjonariusze zatrzymali go przy ul. Suwalnej. Mężczyzna za oszustwo spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym. – Kolejne dwie poszukiwane osoby zostały zatrzymane Legionowie i Jabłonnie. 52-letnia Małgorzata S. oraz 37-letni Paweł D. za kratkami mieli spedzić po 6 dni. Jednak sądy, które wydały nakazy zastosowały karę zastępczą w postaci grzywny, którą poszukiwani uiścili. Zatrzymania odbyły się w ramach wprowadzonych dzień wcześniej działań „Bezpieczne Legionowo – Bezpieczny Powiat” – podsumowuje podkom. Kuligowska.

KG