W niedzielnym (14 kwietnia), wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin piłkarze ręczni Zeptera KPR Legionowo zmusili faworyzowanych gospodarzy do maksymalnego wysiłku. Mimo to, po emocjonującej serii rzutów karnych, zeszli z parkietu pokonani. I przypieczętowali tym samym swój spadek z ORLEN Superligi.

Będąc w zdecydowanie najgorszej sytuacji wśród drużyn ze strefy spadkowej, beniaminek przystępował do meczu w Lubinie z nożem na gardle. A co za tym idzie, z tylko matematycznymi szansami na utrzymanie się w elicie. Dlatego podopieczni Michała Prątnickiego od początku grali na sto procent swoich możliwości. Grali, co ważne, z dobrym skutkiem. Po kwadransie zaciętej gry był remis 5:5, a trzy minuty przed końcem pierwszej połowy obie ekipy miały na koncie po 11 bramek. Lepiej finiszowali jednak górujący doświadczeniem lubinianie, którzy zeszli do szatni ze skromnym prowadzeniem 14:13.

Po przerwie obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie. Chociaż po szybkim wyrównaniu to Zepter KPR przez długi czas musiał gonić prowadzących jednym, dwoma trafieniami zagłębiaków. Lecz kiedy w 51 minucie ich przewaga wzrosła do pięciu goli (29:24), wydawało się, że miejscowi gracze zwycięstwo mają już w kieszeni. Wtedy jednak legionowianie postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do szalonego ataku. Ostatnią, wyrównującą bramkę zdobyli tuż przed kończącym mecz gwizdkiem sędziego, ale dopięli swego – po godzinie rywalizacji było 33:33 i o wygranej musiały zadecydować rzuty karne. Tu, niestety, gości opuściło szczęście. Wojnę nerwów lepiej wytrzymało Zagłębie, wygrywając dogrywkę 4:3.

W efekcie, na trzy serie przed zakończeniem rozgrywek grupy spadkowej Zepter KPR Legionowo traci 11 punktów do przedostatniego KGHM MKS Zagłębie Lubin, co oznacza, że takiej straty odrobić już nie zdoła. Tak więc po zaledwie jednym sezonie spędzonym w najwyższej klasie rozgrywkowej waleczny legionowski beniaminek kolejny raz w swojej historii spada z ORLEN Superligi.

Wciąż jednak ma on szansę pożegnać się z nią z fasonem. W najbliższą sobotę (20 kwietnia) legionowianie pojadą na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego. W rundzie spadkowej gospodarze również zaliczyli jak dotąd dwie porażki. Początek spotkania o godz. 18.00.

Zagłębie Lubin – Zepter KPR Legionowo 33:33 (14:13), karne 4:3

Bramki dla Zeptera KPR zdobywali: Wołowiec – 11, Laskowski – 6, Ciok i Klapka – po 5, Fąfara – 3, Brzeziński – 2, Lewandowski – 1.