Zawodnicy KPR Legionowo wyciągnęli wnioski ze słabszego występu przeciwko drużynie z Elbląga i w Lesznie rozegrali znacznie lepszy mecz. Arot Astromal tylko w pierwszej połowie mógł mieć nadzieję na urwanie punktów liderowi, ale po przerwie drużyna z Legionowa nie dała najmniejszych szans gospodarzom i pokonała ich 37:24. W piątej kolejce do Legionowa przyjedzie Wolsztyniak Wolsztyn i nie będzie to łatwy mecz dla gospodarzy, bo rywale bardzo dobrze rozpoczęli sezon i mają tylko o trzy punkty mniej od lidera.

Znakomicie rozpoczął rozgrywki KPR Legionowo. Co prawda, w poprzedniej kolejce zagrał nieco słabiej przeciwko Meblom Wójcik Elbląg, ale dość pewnie zdobył komplet punktów i utrzymał pozycję lidera.  Po tym spotkaniu trenerzy KPR mieli wiele uwag do gry swoich podopiecznych i zadeklarowali, że KPR już nie zaprezentuje takiej huśtawki formy.

W piątej kolejce zespół trenera Jarosława Cieślikowskiego zagrał na wyjeździe z Arotem Astromal Leszno. Gospodarze nie należą do faworytów rozgrywek, ale są u siebie bardzo groźnym zespołem. Tym razem KPR nie zlekceważył przeciwnika i od początku grał bardzo uważnie w obronie.

W pierwszej połowie goście nie pozwolili rywalom na wiele. Uzyskali kilkubramkową przewagę i skutecznie bronili jej aż do przerwy. Po trzydziestu minutach schodzili na przerwę prowadząc 15:11. czterobramkowe przewaga nie gwarantowała jeszcze końcowego sukcesu, ale przebieg rywalizacji pokazał, że gospodarze ustępują liderowi niemal w każdym elemencie gry i tylko jakiś ogromny kryzys formy może odmienić bieg rywalizacji.

Nic takiego jednak nie nastąpiło. W drugiej połowie zespół z Legionowa zagrał jeszcze lepiej, powiększając swoją przewagę z każda minutą. Końcowy wynik 37:24 nie pozostawia wątpliwości, która z drużyn była lepsza. Trzynastobramkowe zwycięstwo na wyjeździe pokazuje przepaść, jaka dzieliła te dwie drużyny w sobotę.

KPR obronił pozycje lidera. Ale Tylko o jeden punkt mniej ma Warmia Olsztyn, a kolejne cztery drużyny tracą do drużyny z Legionowa po dwa punkty. Rywalizacja w Grupie A jest więc bardzo wyrównana i wciąż trudno typować zdecydowanych faworytów do awansu do Superligi.

W szóstej kolejce KPR zagra w Arenie z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Najbliższy rywal drużyny z Legionowa wygrał trzy mecze i jedno przegrał. W piątej kolejce miał wolny termin. Mecz z Wolsztyniakiem zostanie rozegrany w sobotę 20 października o godzinie 1800. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

Arot Astromal Leszno – KPR Legionowo 24:37 (11:15)

KPR: Szałkucki, Rybicki – Pomiankiewicz 8, Albin 4, Kasprzak 4, Lisicki 3, Olęcki 3, Zasikowski 3, Ciok 2, Kolczyński 2, Kwiatkowski 2, Milewski 2,

Wyniki i tabela I ligi. Grupa A

5 kolejka (13-14 października). MKS Arot-Astromal Leszno – KPR Legionowo 24:37 (11:15), AZS Uniwersytet Warszawski – OKPR Warmia-Traveland 20:24 (11:12), Kar-Do-Spójnia Gdynia – GSPR Gorzów Wlkp. 30:21 (15:8), Wybrzeże Gdańsk – WKS Grunwald Poznań 31:19 (11:8), Polski-Cukier Pomezania Malbork – KS Vetrex Sokół Kościerzyna 26:16 (12:11), KS Meble Wójcik Elbląg – SMS ZPRP Gdańsk 27:27 (15:17). Pauzował KPR Wolsztyniak Wolsztyn.