Tuż przed startem ligi, z kadry Siódemki Legionovii wypadła Anna Witczak, która musiała przerwać karierę z powodu kontuzji. Także inna przyjmująca, grająca w Legionowie, Barbara Bawoł ostatnio ma problemy ze zdrowiem, więc pozyskanie zawodniczki na tę pozycję stało się dla działaczy beniaminka koniecznością. Od czwartku (11 października) z drużyną trenera Wojciecha Lalka trenuje reprezentantka Bułgarii Tanja Sabkova, która być może za kilka dni podpisze kontrakt z legionowskim klubem..

 Działacze Siódemki mieli niełatwe zadanie, bo w obecnym okresie niezwykle trudno jest znaleźć wolną zawodniczkę reprezentującą odpowiedni poziom. Okazało się, że jak się dobrze poszuka, to można jednak znaleźć siatkarkę prezentująca wysokie umiejętności. W czwartek, na popołudniowym treningu w Arenie, w towarzystwie menedżera Radosława Rybaka, pojawiła się reprezentantka Bułgarii Tanja Sabkova.{mp4}bulgarkadobra{/mp4}

Zawodniczka rozpoczynała karierę w Martizy Płowdiw, skąd przeniosła się do ligi azerbejdżańskiej. Grała tam w Lokomotivie i Baki Azeryol VC. W poprzednim sezonie występowała w Besiktasie Stambuł, ale turecki klub popadl w kłopoty finansowe i Bułgarka rozwiązała kontrakt, stając się wolną zawodniczką. Sabkowa ostatnio przygotowywała się do sezonu sama oraz przebywała na zgrupowaniu reprezentacji Bułgarii.

 Na pierwszym treningu siatkarka pokazała, że ma ogromny potencjał i jest bardzo dobrze wyszkolona, ale trener nie chce podejmować zbyt szybko decyzji i dopiero po kilku dniach obserwacji ma powiedzieć działaczom, czy właśnie takiej przyjmującej brakuje mu w kadrze Siódemki. Jeżeli siatkarka przekona do swoich umiejętności Wojciecha Lalka, to klub powinien podpisać kontrakt z siatkarką, bo działacze i menedżer zawodniczki uzgodnili już wstępne warunki kontraktu.

 

2 KOMENTARZE

  1. I tak spadną i koniec po kibicach sukcesu będzie i co wtedy z halą???? Dobrze że ręczna mamy………………..

  2. I tak spadną i koniec po kibicach sukcesu będzie i co wtedy z halą???? Dobrze że ręczna mamy………………..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.