W drugiej rundzie siatkarskich play-offów LTS Legionovia Legionowo znów nie sprostała najlepszej po fazie zasadniczej ekipie ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki. W minioną sobotę (13 kwietnia), grając tym razem na własnym terenie, przegrała z nowodworzankami 1:3, kończąc zarazem bieżący sezon.

W przekroju całej sobotniej rywalizacji gospodynie zaprezentowały się w Arenie o wiele lepiej niż podczas dwóch poprzednich zaliczonych ostatnio starć z liderkami pierwszoligowych rozgrywek. Początkowo nic jednak na to nie wskazywało. Podopieczne Grzegorza Kowalczyka kiepsko weszły w mecz i zanim się obejrzały, pierwszy set był już z ich perspektywy stracony. Goście, a właściwie – podążając z współczesnymi trendami w polszczyźnie – gościnie przekonująco wygrały go do 11. Drugą partię też rozpoczęły one lepiej, lecz tym razem Novianki nie dały się już tak łatwo zgubić, rozpoczynając zaciętą walkę o wyrównanie stanu meczu. Pod koniec seta prowadziły nawet 19:15, miały więc do owego celu całkiem blisko. Tyle że za chwilę straciły cztery punkty z rzędu, a w zaciętej, rozstrzygniętej na przewagi końcówce lepsze okazały się ich rywalki, wygrywając do 24.

Takim, niekorzystnym dla siebie, obrotem sprawy ambitne legionowianki się jednak nie przejęły. Trzeciego seta rozpoczęły z dużym zapałem oraz wiarą w przełamanie i złej passy, i przeciwniczek. Tym razem, w połączeniu ze sportową złością, okazała się ona skuteczna, dzięki czemu ósma po rundzie zasadniczej LTS Legionovia zdecydowanie wygrała trzecią partię, a po krótkiej przerwie miała nadzieję pójść za ciosem. Lecz chociaż znów dzielnie walczyła, nie dając stłamsić się ekipie z Nowego Dworu, doświadczenie liderek wzięło górę. Zwyciężyły one w czwartym secie 25:22, a w całym spotkaniu 3:1, rozstrzygając tym samym losy rozgrywanej do dwóch wygranych spotkań rywalizacji z LTS Legionovią w fazie play-off.

Teraz nowodworzanki, z trzema innymi zwycięskimi teamami, zagrają w turnieju finałowym. Natomiast zespoły, które przegrały starcia w play-offach, zakończyły sezon na miejscach 5-8, zgodnie z tabelą po rundzie zasadniczej.

LTS Legionovia Legionowo – ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (11:25, 24:26, 25:18, 22:25)