Legionovia wiosną ciągle jeszcze bez zwycięstwa. Inna sprawa, że nikt się raczej nie spodziewał, że w sobotnim meczu z jednym z głównych faworytów do awansu, czyli Pogonią Grodzisk Mazowiecki, legionowianie sprawią jakąś niespodziankę. I faktycznie nie sprawili. Na własnym boisku ulegli liderowi 1:3.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania była dość wyrównana. Choć to Pogoń miała lekką przewagę, nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Legionovia również za bardzo nie potrafiła zagrozić bramce gości. Gdy wydawało się, że pierwsze 45 minut meczu zakończy się bezbramkowym remisem, drużynie z Grodziska udało się strzelić bramkę „do szatni”. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w pole karne legionowian do piłki odbitej przez jednego z defensorów Novii dopadł Oleksiey Zinkewycha i potężnym strzałem z piętnastego metra umieścił futbolówkę tuż pod porzeczką bramki strzeżonej przez Michała Brudnickiego.

Dziesięć minut po wznowieniu gry ukraiński pomocnik Pogoni po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po interwencji Brudnickiego piłka wpadła wprost pod nogi Zinkewycha, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Pół godziny później padła trzecia bramka dla gości. Po ataku prawą stroną boiska piłkę wślizgiem w bramce umieścił Jakub Apolinarski. Honorowa bramka dla Legionovii padła w 87 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Grzegorz Wojdyga, który strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza gości.

Po 23 kolejkach legionowianie wciąż są ostatni w tabeli, do bezpiecznego miejsca tracąc już sześć punktów. W kolejnym meczu podopieczni trenera Broniszewskiego zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em Łomża. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 6 kwietnia o godz. 15.00.

Legionovia Legionowo – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:1)

Bramki: Wojdyga (87′) – Zinkewych (45′, 55′), Apolinarski (85′).

Legionovia: Brudnicki – Szwed, Waszkiewicz, Nakrosius, Wojdyga, Fabiszewski (82′ Krajewski), Biegański (65′ Mitura), Zaklika, Górski, Sonnenberg (87′ Chudy). Radionow (65′ Kalamvokis).

Pogoń: Sydorenko – Apolinarski, Łoś, Gajgier, Skowroński, Niski (22′ Gedek), Jaroń (85′ Lis), Dias, Sommerfeld (65′ Winiarski), Zinkewych (85′ Mazur), Odolak (65′ Dzięgielewski).