fot. arch.

Policjanci z legionowskiej komendy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli kolejne pochodzące z przemytu wyroby tytoniowe. Papierosy bez polskich znaków akcyzy na targowisku w Legionowie sprzedawała 67-letnia kobieta.

Po uzyskaniu informacji o kolejnym przypadku handlu tytoniową kontrabandą policjanci podjęli obserwację targowiska oraz przyległych do niego ulic. Po pewnym czasie zwrócili uwagę na kobietę, która z dużą torbą szła w kierunku bazarku. Mundurowi postanowili więc sprawdzić, co znajduje się w dźwiganych przez nią pakunkach. Okazało się, że 67-latka miała przy sobie dwa tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Zabezpieczona kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu. Funkcjonariusze oszacują teraz, ile skarb państwa mógłby stracić, gdyby te nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży. Za złamanie przepisów Ustawy karnej skarbowej grozi kobiecie kara grzywny lub pozbawienia wolności do trzech lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj