fot. arch.

Tuż po świętach w głównej siedzibie legionowskiego żłobka rozpoczęto montaż monitoringu wizyjnego. W intencji władz miasta ma on poprawić bezpieczeństwo dzieci, ograniczyć dostęp do sal osób nieupoważnionych, a także zapobiegać lub ułatwić wyjaśnianie ewentualnych sytuacji konfliktowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami monitoring w miejskim żłobku będzie rejestrował tylko obraz, bez dźwięku. W zasięgu kamer znajdą się korytarze wewnątrz budynku, sale zabaw oraz drzwi wejściowe. System nie obejmie natomiast przeznaczonych dla pracowników pomieszczeń socjalnych, pralni, sanitarnych, szatni, dziecięcych pomieszczeń sanitarnych i ogólnodostępnych sanitariatów. Co istotne, dane zarejestrowane przez żłobkowy monitoring nie będą podlegały udostępnianiu w trybie dostępu do informacji publicznej.

Koszt w całości sfinansowanej z budżetu miasta, zaakceptowanej w marcu przez radnych inwestycji wyniesie ponad 27 tys. zł. O jej zasadności przekonani są zarówno włodarze lokalnej oświaty, jak i rodzice maluchów, którzy w przygotowanej przez dyrekcję żłobka specjalnej ankiecie w olbrzymiej większości opowiedzieli się za objęciem placówki przy ul. Dietricha 1 monitoringiem wizyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj