Okres przygotowawczy do rundy wiosennej dobiega już końca. W najbliższą sobotę Legionovia Legionowo rozegra pierwszy w tym roku mecz o punkty. Natomiast w zeszły weekend legionowianie zaliczyli ostatni tej zimy sparing. Ich rywalem była pierwszoligowa Polonia Warszawa.

Początkowo zapowiadano, że spotkanie odbędzie się w Warszawie, lecz ostatecznie rozegrano je na boisku przy Parkowej. Mecz, choć to był tylko sparing, mógł się podobać. Był rozgrywany na dużej intensywności i zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie nie brakowało sytuacji podbramkowych. Wypada tylko żałować, że Legionovia, mimo wielu świetnych okazji, nie była w stanie pokonać bramkarza Czarnych Koszul. Z kolei Polonia swoje szanse w pełni wykorzystała. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Konwiktorskiej 2:0, a gole strzelili Paweł Tomczyk i Krystian Tymendorf.

W ten weekend w III lidze rusza już runda rewanżowa. Pierwszy wiosenny mecz podopieczni trenera Marcina Broniszewskiego zagrają w najbliższą sobotę (2 marca). O godzinie 15.00 na własnym boisku Legionovia podejmie Mławiankę Mława.