W sobotę (11 marca) na 25-metrowej pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM przeprowadzono czwarte eliminacje ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci, odbywające się w ramach programu „Od młodzika do olimpijczyka”. Z powodzeniem startowali w nich także utalentowani sportowcy z Legionowa.

Na starcie stołecznej imprezy stanęło aż blisko tysiąc zawodniczek i zawodników z 73 krajowych klubów. Było więc z kim oraz co konkurować. W nowoczesnym obiekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego klub UKS Delfin Legionowo reprezentowała tym razem trójka pływaków: Antonina Pietuch, Alina Kalinowska i Antoni Lazurek. Najlepiej z nich spisała się pierwsza z zawodniczek. Niezawodna Tośka, z czasem 1.10,00, wygrała rywalizację na 100 metrów stylem grzbietowym. Startowała również na setkę w stylu dowolnym, którą pokonała w 1.04,17 s.

Alina Kalinowska, jej koleżanka z klubu, na 100 m stylem zmiennym uzyskała czas 1.39,85, zaś ten sam dystans w stylu klasycznym przepłynęła w 1.42,41 s. Najwięcej startów spośród trojga „delfiniątek” zaliczył podczas sobotnich zawodów Antoni Lazurek: ścigał się na 100 m stylem dowolnym (1.18,25 s), 100 m stylem klasycznym (1.46,42 s), a także na 100 m stylem grzbietowym (1,32,06 s). Zdaniem trenerów Delfina, zarówno on, jak i koleżanki z klubu, swoje okraszone kilkoma „życiówkami” starty w Warszawie po raz kolejny mogą zaliczyć do udanych. Oby tak aż do samej… olimpiady!