Mieszkańcom Pyrlandii – jak nieco złośliwie mawia się o tym regionie w innych częściach kraju, fantazji nie brakuje. Dowiedli tego podczas marcowych VII Mistrzostw Wielkopolski w Pływaniu Zimowym, wzbogaconych o… I Mistrzostwa Układu Słonecznego w Rzucie Czepkiem Kąpielowym. Historyczny, bo pierwszy tytuł zdobył w tym drugim czempionacie Piotr Mikołajczyk, zawodnik Winter Swimmers Legionowo.

Odbywające się nieopodal Poznania, na jeziorze strzeszyńskim, VII Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu Zimowym zaliczały się w tym roku do Długodystansowych Zimowych Mistrzostw Polski Open Water. Pojawiła się na nich również skromna reprezentacja teamu Winter Swimmers Legionowo, która jednak mogła mówić o sporym pechu. Z przyczyn zdrowotnych pływanie musiał sobie odpuścić Andrzej Fajdasz, zaś młodziutka Amelia Mikołajczyk, ze względu na swój wiek, nie otrzymała zgody na start. W tej sytuacji na wodnym placu boju pozostał jedynie rutynowany Piotr Mikołajczyk, który na dystansie 50 m zajął dziesiąte miejsce, a na 250 m był ósmy. Wypadł więc całkiem dobrze. Jeśli jednak zawodnik WSL miał pewien medalowy niedosyt, szybko dostał okazję do rewanżu.

Stanowiły ją wspomniane już I Mistrzostwa Układu Słonecznego w Rzucie Czepkiem Kąpielowym. Piotr Mikołajczyk, były reprezentant Polski w baseballu, okazał się w nich bezkonkurencyjny, posyłając czepek na odległość 27,60 m. Co ciekawe, wśród kobiet trzecie miejsce w tej egzotycznej dyscyplinie zajęła legionowianka Ewa Majcher, która przyjechała kibicować ekipie Winter Swimmers Legionowo. I nich ktoś teraz powie, że zimowi pływacy nie są w czepku urodzeni…

Poprzedni artykułSpółka pomaga dłużnikom
Następny artykułUcieczka z dragami
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.