Piłkarska wiosna powoli wraca też i na boiska w niższych klasach rozgrywkowych. Już wkrótce po zimowej przerwie zostaną wznowione rozgrywki w V lidze i w lidze okręgowej. W ostatni weekend marca do rywalizacji ligowej wrócą natomiast drużyny grające w klasach A i B.

Sokół Serock, który jest obecnie wiceliderem pierwszej grupy w V lidze, na inaugurację rundy wiosennej zmierzy się na wyjeździe z Makowianką Maków Mazowiecki. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 18 marca. W ten sam weekend rozgrywki wznowi także liga okręgowa. Legionovia II Legionowo, również w sobotę 18 marca, o godzinie 17.00 zagra na wyjeździe z Bugiem Wyszków. Tego samego dnia i także na wyjeździe Dąb Wieliszew zagra z PKS-em Radość Warszawa. Mecz ten zostanie rozegrany o godzinie 15.30. Ostatni z zespołów z powiatu legionowskiego, czyli Madziar Nieporęt, pierwszy wiosenny mecz zaliczy na własnym boisku – 18 marca o godzinie 15.00 zmierzy się ze Startem Otwock.

Tydzień po V lidze i lidze okręgowej rundę wiosenną zainaugurują klasy A i B. A-klasowe Legionovia III Legionowo i Wisła Jabłonna swoje mecze zagrają 25 marca. Rywalem legionowian w meczu wyjazdowym będzie Huragan II Wołomin. Drużyna z Jabłonny na własnym boisku zmierzy się natomiast z Bobrem Tłuszcz. B-klasowy Sokół II Serock, także w sobotę 25 marca, zagra na wyjeździe z Legionem Warszawa, Mewa Krubin tego samego dnia zmierzy się na własnym boisku z UKS Lotnisko Modlin, a Impet Łajski, również u siebie, zagra z Koroną Jadów. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 26 marca o godzinie 12.00. Dokładne terminy pozostałych spotkań, tak w A, jak i w B-klasie nie zostały jeszcze ustalone.