Image of Soccer ball on the green grass of Soccer field.

Legionovia KZB Legionowo zakończyła zimowe zgrupowanie w Giżycku. W jego trakcie podopieczni trenera Michała Pirosa rozegrali trzy mecze kontrolne. Ich przeciwnikami byli trzecioligowiec, drugoligowiec i pierwszoligowiec. Dwa z tych meczów legionowianie wygrali, jeden przegrali.

Można powiedzieć, że do sparingu z drugoligowymi Wigrami Suwałki legionowianie przystąpili prosto z drogi. Był on bowiem rozgrywany tego samego dnia, w którym rozpoczęło się zgrupowanie. W szranki z drugoligowcem Legionovia stanęła w swoim niemal najmocniejszym składzie. Pierwsza połowa sparingu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych trenera Pirosa. Po przerwie rozwiązał się worek z golami. W drugich 45 minutach padło ich bowiem aż sześć, po trzy dla każdej ze stron. Mecz zakończył się zwycięstwem Legionovii 4:3, a strzelcami bramek byli Bartosz Mroczek, Grzegorz Wojdyga, Patryk Koziara i Daniel Smuga.

Z kolei do starcia z ligowym rywalem, czyli Mamrami Giżycko, trener Piros wystawił niemal samą młodzież. W wyjściowej jedenastce znalazło się aż dziewięciu młodzieżowców, w tym sporo wychowanków Akademii Legionovii. Mecz zakończył się zwycięstwem legionowian 4:3 (do przerwy było 2:1). Bramki dla Novii strzelili: Sebastian Powała, Artur Balicki, Piotr Sonenberg i Daniel Smuga.

Najbardziej wymagający rywal pozostał mazowszanom na koniec. Ostatniego dnia zgrupowania Legionovia zmierzyła się z grającym w pierwszej lidze Stomilem Olsztyn, który po rundzie jesiennej zajmuje 16 miejsce na zapleczu ekstraklasy. Mecz był dość wyrównany i zarówno jedna, jak i druga drużyna miały okazje do zdobycia bramki. Ostatecznie pierwszoligowiec okazał się o jednego gola lepszy. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Stomilu 1:0.