fot. arch.

Mimo bardzo silnych opadów śniegu, które występowały przez cały sobotni (21 stycznia) poranek, boisko ze sztuczną nawierzchnią na legionowskim stadionie udało się organizatorom przygotować na czas i w samo południe Legionovia Legionowo mogła tam rozegrać swój pierwszy zimowy sparing.

Sobotnim rywalem podopiecznych trenera Michała Pirosa było Podlasie Biała Podlaska. Zespół ten gra na co dzień w czwartej grupie III ligi i po rundzie jesiennej zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Dla zawodników Podlasia starcie z Legionovią także było pierwszym zimowym sparingiem. I to oni też zapewne lepiej będą go wspominać. Chociaż ten inauguracyjny mecz kontrolny miał dość wyrównany przebieg, jednak ostatecznie to goście z Lubelszczyzny okazali się o jedną bramkę lepsi. Jedynego gola, tego dnia na wagę zwycięstwa, strzelił dla nich Wiktor Niewiarowski.

Kolejne dwa sparingi piłkarska Legionovia zaliczy już w najbliższą sobotę (28 stycznia). Najpierw zagra na wyjeździe z drugoligową Pogonią Siedlce, a potem zmierzy się u siebie z czwartoligowym Świtem Staroźreby. I tym razem legionowianie powinni już sobie trochę postrzelać…