W zeszłą środę (28 kwietnia) w 1/8 okręgowego Pucharu Polski piłkarze Legionovii KZB Legionowo zagrali na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa. Było tu już trzecie w tym sezonie starcie obu drużyn. Z dwóch poprzednich ligowych meczów to Legionovia zawsze wychodziła zwycięsko. Tym razem było jednak inaczej i to zespół z Łazienkowskiej cieszył się z awansu do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski.

Na pucharowe starcie z warszawianami szkoleniowiec Legionovii wystawił dość eksperymentalną jedenastkę. Dał odpocząć kilku podstawowym graczom, a zamiast tego do boju posłał zawodników młodych i tych rzadziej dotąd występujących na boisku. Co ciekawe i pokrzepiające zarazem, spore zmiany w składzie nie miały jednak aż tak dużego wpływu na grę Legionovii. Podopieczni trenera Michała Pirosa w początkowej fazie meczu byli bowiem zespołem dużo groźniejszym od „dwójki” mistrzów kraju. Lecz mimo wyraźnej przewagi legionowian to jednak gospodarzom jako pierwszym udało się zdobyć gola. Bramkę na 1:0 strzelił Szymon Włodarczyk. W pierwszej połowie spotkania Legionovia nie zdołała już odrobić strat.

Bramka dla ambitnie dążących do wyrównania gości padła w 53 minucie, a zdobył ją Krzysztof Witecki. Najwyraźniej jednak podrażniło to rywala, bo od tego czasu to z kolei Legia zaczęła wyraźnie przeważać. W 67 minucie gola na 2:1 strzelił Patryk Pierzak, a trzecią bramkę dla „wojskowych” w 86 minucie zdobył Piotr Cichocki. Co prawda Legionovia odpowiedziała jeszcze trafieniem Daniela Chorosia w 90 minucie, ale na nic więcej ją w tym spotkaniu już nie było stać. Mecz 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem Legii II Warszawa 3:2.

Legia II Warszawa – Legionovia KZB Legionowo 3:2 (1:0)

Bramki: Włodarczyk (33′), Pierzak (67′), Cichocki (86′) – Witecki (53′), Choroś (90′)

Legia II: Kikolski – Macenko, Mosór (46′ Kurowski), Konik – Kwiatkowski (60′ Cichocki), Kisiel, Ciepiela, Czajkowski – Barnowski (60′ Kwietniewski), Włodarczyk (46′ Kamiński), Skwierczyński (46′ Pierzak).

Legionovia: Błesznowski – Lewandowski (46′ Kaczorowski), Bujak (46′ Choroś), Worach, Karabin (77′ Mróz), Mroczek, Witecki, Dobrogost (60′ Koziara), Bajdur (60′ Zjawiński), Turkowski (60′ Kluska), Papazjan (60′ Trubeha).