W kolejnym meczu wyjazdowym piłkarze Legionovii Legionowo nie potrafili wywalczyć kompletu punktów. Sobotnie (1 października) starcie z Lechią Tomaszów Mazowiecki zakończyło się wynikiem 1:1 i podziałem punktów. Po remisie w Tomaszowie Legionovia spadła na czwarte miejsce w tabeli i do liderującego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki traci cztery punkty.

Starcie Legionovii z Lechią miało dwie – nie tylko te określane przez ramy czasowe – połowy. W pierwszej to goście byli stroną dominującą. Legionowianie częściej znajdowali się przy piłce, byli bardziej kreatywni i częściej gościli w polu karnym lechitów. Dobrą grę w pierwszych 45 minutach meczu podopieczni trenera Michała Pirosa przypieczętowali bramką zdobytą w 21 minucie. Jej strzelcem był Bartosz Rymek. Przed przerwą drużyna Legionovii miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak żadnej z nich nie wykorzystała. Do szatni obie drużyny schodziły więc przy minimalnym, jednobramkowym prowadzeniu gości.

Ku zaskoczeniu, ale i zadowoleniu miejscowych kibiców, po zmianie stron obraz gry zmienił się o 180 stopni. Teraz to z kolei tomaszowska Lechia zaczęła wyraźnie dominować. Jej ataki z minuty na minutę stawały się coraz groźniejsze, napór usiłujących odwrócić losy meczu gospodarzy rósł, aż w końcu w 62 minucie Kim Morenkov doprowadził do wyrównania. I jeśli idzie o bramki, to w tym spotkaniu było ich już na tyle. Mecz w Tomaszowie Mazowieckim zakończył się wynikiem 1:1 i niesatysfakcjonującym chyba żadnej z drużyn podziałem punktów.

W następnej kolejce Legionovia Legionowo zmierzy się na własnym boisku z zajmującym aktualnie trzynastą lokatę Sokołem Ostróda. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 8 października, początek o godzinie 15.00.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 1:1 (0:1)

Bramki: Morenkov (62’) – Rymek (21’)

Lechia: Awdziewicz – Górka (77′ Snopczyński), Skrzyniak, Mikołajczyk, Lewiński, Kaproń (84′ Pacyna), Cyran, Szymczak, Morenkov (89′ Myszka), Kosylak (84′ Wojtaszewski), Nowak.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Choroś, Waszkiewicz, Wojdyga, Papazjan (64′ Sonnenberg), Zaklika, Koziara, Rymek (75′ Kumoch), Mroczek, Balicki (64′ Bawolik).