Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie po raz kolejny udowadnia, że jej rola nie ogranicza się tylko do gromadzenia i udostępniania zbiorów. Jest też instytucją kultury, która zaprasza do siebie ciekawe osoby związane z literaturą. Tym razem swoją ofertę skierowała do najmłodszych odbiorców.

    – Listopad w naszej bibliotece upłynął pod znakiem spotkań autorskich, na które zaprosiliśmy dzieci z legionowskich przedszkoli i szkół. Miały one okazję osobiście poznać autorów swoich ulubionych bajek i opowiadań, przekonać się, że są to normalni ludzie, zwyczajnie ubrani, mówiący tym samym językiem, a do tego zabawni a nawet śmieszni – mówi Tomasz Talarski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie.Przez kolejne trzy tygodnie listopada legionowską książnicę odwiedził Marcin Pałasz, Liliana Bardijewska oraz Zofia Stanecka. Są to autorzy piszący bajki, powieści i opowiadania skierowane właśnie do małych czytelników.
    Tematyka i bohaterowie ich opowieści są różni. W książkach Marcina Pałasza często występuje jego pies Elf. Z kolei Zofia Stanecka, bohaterką wielu swoich bajek uczyniła Basię, dziewczynkę taką, jak wiele innych polskich dziewczynek, przeżywającą przygody nieobce przeciętnemu dziecku. I o to właśnie chodzi. Spotkania z małymi czytelnikami miały rozbudzić ich ciekawość, wpływać na wyobraźnię, zachęcić do sięgnięcia po lekturę. Co ważne, tematy poruszane przez autorów, dotykają bardzo często wielu poważnych problemów, z którymi dzieci stykają się na co dzień. Książka pomaga je zrozumieć. – Sądząc po reakcji dzieci, efekt poznawczy chyba udało nam się osiągnąć, a jednocześnie sprawiliśmy, że fajnie się przy tym bawiły. Czas spędzony w bibliotece na pewno nie był czasem straconym – dodaje Talarski. Sami autorzy po każdym spotkaniu mieli ręce pełne roboty, gdyż milusińscy licznie ustawiali się po autografy, no i oczywiście po wspólne fotografie.
    Legionowska książnica w temacie spotkań z pisarzami nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. 8 grudnia w klubie spółdzielczym Scena 210 gościć będzie Anna Onichimowska, a spotkają się z nią tym razem uczniowie legionowskich gimnazjów.