Ten rok jest w naszym mieście pełen okrągłych jubileuszy. Ten najważniejszy to oczywiście 100-lecie nadania nazwy Legionowo. Wśród jubilatów znalazła się też Miejska Biblioteka Publiczna, która w tym roku kończy 70 lat, ale najwięcej mamy jednak 40-latków. Cztery dekady istnienia stuknęły już między innymi Towarzystwu Przyjaciół Legionowa i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, a w zeszły weekend po raz czterdziesty odbyły się też Dni Legionowa.

– Te dni, mam nadzieję mogą być imponujące. Jest mnóstwo stoisk i atrakcji dla dzieci, znanych już chociażby z imprezy z okazji Dnia Dziecka. Żeby tylko ludzie zechcieli przyjść – mówił tuż przed rozpoczęciu imprezy Zenon Durka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. Bo trzeba przyznać, że wyjątkowy tego dnia upał miał wyraźny – i to niestety dość negatywny – wpływ na frekwencję. W trakcie występów lokalnych artystów pod sceną było bowiem dość pusto. Sporo osób siedziało za to w zacienionej strefie gastronomicznej. Zainteresowaniem cieszyły się też atrakcje dla dzieci, czyli między innymi karuzela, dmuchańce i trampoliny. Na szczęście im robiło się chłodniej, tym coraz więcej ludzi zjawiało się na miejskim stadionie. – Trochę przedobrzyliśmy z życzeniami do pana Boga o pogodę, bo jest dziś piekielnie gorąco. Myślę jednak, że jak się trochę schłodzi to na koncert gwiazd przyjdzie bardzo dużo mieszkańców. Staramy się bowiem, żeby Legionowo było atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i żeby każdy mógł tu znaleźć dla siebie coś fajnego oraz żeby się mógł tu cieszyć, bawić i integrować – przyznał prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski.

Również i dobór gwiazd na tegoroczne Dni Legionowa był pomyślany tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W kolejności pojawiania się na scenie, legionowian zabawiali: raper Małpa, później był Ryszard Rynkowski i na koniec Agnieszka Chylińska, która śpiewała już dla niemal całego stadionu. – Agnieszka Chylińska, to jak wiadomo gwiazda pierwszej wielkości. Ryszard Rynkowski to z kolei artysta, który bardziej trafia do osób z mojego pokolenia i mam nadzieję, że właśnie oni przyjdą na jego koncert. Oprócz tego mamy jeszcze Małpę z rapująca muzyką, skierowaną bardziej do młodzieży – powiedział Zenon Durka.

Ryszard Rynkowski już kilka lat temu występował podczas Dni Legionowa. Repertuar jego koncertów przez te lata właściwie się nie zmienił. To jest ciągle tak samo świetnie zagrana i zaśpiewana mieszkanka liryki, melancholii i nieśmiertelnych „ryśkowych” evergreenów. Co do Agnieszki Chylińskiej, to niemal od pierwszych dźwięków kupiła legionowską publiczność swoją charyzmą i energią. Na jej występ złożyły się zarówno piosenki znane z jej solowych płyt jak i te pochodzące jeszcze z czasów ONA.

Drugi dzień Dni Legionowa, czyli niedziela, był dniem kabaretowym. W DPD Arenie Legionowo wystąpił Bartosz Gajda i Kabaret Paranienormalni.