Zorganizowane w ubiegłym roku pierwsze Dni Osób Niepełnosprawnych Powiatu Legionowskiego, dla integracji środowisk osób tak zwanych pełnosprawnych z niepełnosprawnymi zrobiły tak dużo, że w tym roku nie mogły one nie odbyć po raz drugi. Inauguracja drugiej edycji Dni Osób Niepełnosprawnych odbyła się we wtorek (5 marca) w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

– Dzisiaj mamy część oficjalna. Gwiazdą  spotkania jest zespól November Project. Zespół dobrze znany w środowiskach osób niepełnosprawnych, ale nie tylko – mówi Andrzej Sobierajski, dyrektor MOK w Legionowie. Bo kojarzyć go mogą również widzowie programu Must Be The Music.I prawdę powiedziawszy trudno sobie wyobrazić lepszą inaugurację Dni Osób Niepełnosprawnych niż koncert zespołu, w którym ponad połowa składu porusza się na wózkach inwalidzkich.  – Jesteśmy najlepszym przykładem tego, ze przełamując granice można, grać wesołe i pozytywnie nastrajające rzeczy – mówi Włodek „Paprodziad” Dembowski, wokalista November Project. To, że granie sprawia muzykom ogromną frajdę, było widać gołym okiem. Ale i tak chyba najlepiej bawiła się publiczność, która skakała i tańczyła pod sceną. A Dziarskie Regie – jak sami artyści określają swoją muzykę – tak spodobała się młodym Legionowianom, że grupa zanim zeszła ze sceny musiała kilka razy bisować.

Po zakończeniu koncertu November Project, na scenie wystąpiły osoby niepełnosprawne z terenu powiatu legionowskiego. Inauguracji ich dni, towarzyszyło bowiem przesłuchanie uczestników konkursu wokalno – instrumentalnego, będącego jedną z imprez wchodzących w skład tegorocznych obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych. – Co dalej nas czeka? 21 marca również w ratuszu podsumujemy cztery konkursy, które były rozpisane dla osób niepełnosprawnych. To jest konkurs plastyczny, podczas którego otworzymy oficjalnie wystawę. Podsumujemy też przegląd muzyczny, który dzisiaj miał część konkursową i na koniec rozstrzygniemy konkurs literacki – mówi Andrzej Sobierajski. Następną imprezę zaplanowano na kwiecień. Będzie to wymian prac plastycznych z niepełnosprawnymi artystami z Pułtuska.

Dwie ostatnie imprezy to drugi już plener malarski, który zostanie zorganizowany 18 maja tym razem na dziedzińcu ratusza i również druga paraolimpiada. Odbędzie się ona 24 maja na miejskim stadionie.