Legionovia KZB Legionowo zdobyła ważny punkt. Podopieczni trenera Macieja Bartoszka zremisowali 1:1 z liderem tabeli II ligi Stalą Mielec. Bramkę na wagę remisu zdobył Omar Monterde.

Szkoleniowiec legionowian nie mógł zasiąść na ławce rezerwowych, co było efektem kary za jego zachowanie w meczu z Siarką Tarnobrzeg. W jego rolę wyjątkowo wcielił się dotychczas II trener Grzegorz Białek. Co więcej, Maciej Bartoszek w piątek przed meczem złożył rezygnację ze swojej funkcji skuteczną od 14 września.

W Mielcu jako pierwsi bramkę strzelili gospodarze. W 6 minucie uderzenie Jakuba Żubrowskiego na poprzeczkę sparował Mikołaj Smyłek. Choć piłka nie przekroczyła linii bramkowej, po sygnalizacji sędziego liniowego arbiter główny Michał Zając uznał bramkę. Dwanaście minut później Legionovia wyrównała. Hiszpan Omar Monterde popisał się cudownym uderzeniem z rzutu wolnego z trzydziestu metrów, nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję Tomaszowi Liberze. Spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie do ostatnich minut. Do końcowego gwizdka żadnej z drużyn nie udało się jednak ponownie skierować piłki do bramki, a zawody zakończyły się remisem 1:1.

Punkt zdobyty na Podkarpaciu pozwolił Legionovii utrzymać się na 8 miejscu w tabeli. Ma ona trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i dziewięć „oczek” starty do liderującej Stali Mielec. W 9 kolejce legionowianie podejmą u siebie Wisłę Puławy.

W poniedziałkowy wieczór wyjaśni się również przyszłość Macieja Bartoszka. Zarząd klubu ma wtedy spotkać się z trenerem i odnieść się do złożonej przez niego rezygnacji z pełnionej funkcji. Pod wodzą 38-latka legionowski zespół wygrał trzy z ośmiu spotkań, notując przy tym dwa remisy.