Kiedy postanowili przysiąc sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, państwo Marta i Maciej Pawlukowie pomyśleli, że przy tej okazji można byłoby uszczęśliwić większe grono osób. Pomysł mieli tyleż prosty, co znakomity. Poprosili weselnych gości, aby zamiast prezentów i kwiatów dla młodej pary, kupili… przybory szkolne.

Jak łatwo się domyślić, nowożeńcom nie chodziło o edukacyjne wyposażenie dla ich przyszłego potomstwa. Na to przyjdzie jeszcze czas. Teraz otrzymanymi od krewnych i przyjaciół przedmiotami państwo Pawlukowie zdecydowali się obdarować dzieci z Ogniska TPD w Zegrzu Południowym (gm. Nieporęt). Dzięki temu szczodremu gestowi już w pierwszej połowie sierpnia każdy z wychowanków placówki miał pewność, że czeka na niego atrakcyjna, kompletna wyprawka, dzięki której będzie mógł dziarsko wkroczyć w nowy rok szkolny.

Ten niezwykle oryginalny i cenny podarunek, przekazany placówce tuż przed wyjazdem w podróż poślubną, „naraził” panią Martę i pana Macieja na ogromną wdzięczność podopiecznych oraz wychowawców z zegrzyńskiego Ogniska TPD. Wszyscy, jak jeden mąż, życzą im wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia.