W poprzednim tygodniu znów tylko rezerwy Legionovii Legionowo zwycięsko zakończyły kolejkę w niższych piłkarskich klasach rozgrywkowych. Zarówno czwartoligowy Sokół Serock, jak też grające w lidze okręgowej Madziar Nieporęt oraz Dąb Wieliszew przegrały swoje kolejne mecze i „umocniły się” na dole tabeli. Dokładnie taka sama sytuacja powtórzyła się też w minionej kolejce.

Z perspektywy kibiców z powiatu legionowskiego wydarzeniem poprzedniej kolejki w niższych klasach rozgrywkowych było z pewnością derbowe starcie Dębu Wieliszew i Legionovii II Legionowo. W tej potyczce lepsi okazali się legionowianie, który wygrali wyjazdowy mecz 2:0. Trzeci z zespołów z ligi okręgowej, czyli Madziar Nieporęt, na własnym boisku bardzo wysoko, bo aż 0:5, uległ Delcie Warszawa. Z kolei czwartoligowy Sokół Serock przegrał u siebie z Wilgą Garwolin 1:2. Wszystkie te zespoły swoje marzenia o punktach musiały więc odłożyć co najmniej do następnej kolejki.

Kłopot w tym, że kiedy już dobiegła ona końca, te sportowe plany wciąż w sferze marzeń pozostały. A to dlatego, że znów tylko piłkarzom Legionovii II Legionowo udało się wygrać swoje spotkanie. Natomiast pozostałe zespoły z powiatu legionowskiego ponownie musiały przełknąć gorycz porażki.

Czwartoligowy Sokół Serock przegrał na wyjeździe 0:1 z MKS-em Piaseczno. Grający w lidze okręgowej Madziar Nieporęt, również w meczu wyjazdowym, uległ 0:2 Bugowi Wyszków, a Dąb Wieliszew, też na wyjeździe, przegrał 2:4 z Gromem Warszawa. Jedyny „rodzynek” w tym gronie, czyli Legionovia II Legionowo, wysoko, bo aż 4:0, pokonała na własnym boisku Mazura Radzymin.

W następnej kolejce legionowska „dwójka” zmierzy się na wyjeździe z Orłami Zielonka. Mecz został zaplanowany na sobotę 27 kwietnia, początek o godzinie 14.00. Pozostałe drużyny rozegrają spotkania domowe. W sobotę o 11.00 Dąb Wieliszew podejmie Wilgę II Garwolin, o 16.30 Madziar Nieporęt zagra z Promnikiem Łaskarzew, a o 15.00 serocki Sokół zmierzy się z KTS Weszło Warszawa.