To nie było udane pożegnanie piłkarzy Legionovii Legionowo ze swoimi kibicami. W ostatnim w tym roku domowym meczu podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali 0:3 z Pelikanem Łowicz. Dla legionowian była to już jedenasta porażka w tym sezonie. Po niej drużyna znów znalazła się w strefie spadkowej.

Od pierwszego gwizdka arbitra Pelikan rzucił się do ataku i starał się narzucić gospodarzom swój styl. I to się właściwie udało, a szybko zdobyte dwa gole praktycznie ustawiły całe spotkanie. Pierwszy padł już w ósmej minucie, kiedy to Marek Gądzik mocnym strzałem z 18 metra umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki Legionovii. Stracony gol zwykle budzi przegrywającą drużynę i sprawia, że zaczyna ona śmielej atakować i dążyć do wyrównania. W sobotę Legionovia była jednak bezradna. Pelikan cały czas przeważał i już w 23 minucie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtysiński, który w sytuacji sam na sam z Michałem Brudnickim pewnie pokonał bramkarza Novii. W pierwszej połowie goli już nie widzieliśmy.

Po zmianie stron drużyna z Łowicza w dalszym ciągu nie dawała gospodarzom wielu okazji do zdobycia bramki kontaktowej. Sama za to okazała się bezlitosna i piekielnie skuteczna. W 65 minucie Pelikan prowadził już 3:0. Swego drugiego w tym meczu gola strzelił Szymon Sołtysiński. Z kolei Legionovia nadal nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć gościom. Drogi do bramki łowiczan legionowianie nie mogli znaleźć nawet grając przez ponad kwadrans w przewadze, po tym jak w 74 minucie, w ciągu niespełna 60 sekund, dwie żółte kartki zobaczył Jakub Pawlicki. Wynik już się więc nie zmienił.

Ostatni mecz rundy jesiennej Legionovia rozegra w piątek 17 listopada o godzinie 18.00. W wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Bronią Radom. W tym roku awansem zostanie rozegrany jeszcze mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej. W sobotę 25 listopada o godz. 13.00 podopieczni trenera Broniszewskiego zagrają na wyjeździe z Concordią Elbląg.

Legionovia Legionowo – Pelikan Łowicz 0:3 (0:2)

Bramki: Grądzki (8’), Sołtysiński (13’, 65’).

Legionovia: Brudnicki – Krajewski (67’ Dudek), Gibas (34’ Mitura), Choroś, Waszkiewicz, Sonnenberg, Basiuk, Zaklika, Mroczek, Barć, Radionow.

Pelikan: Wlazłowski – Borkała, Winkler, Jendryczko, Pawlicki, Grądzki, Sójka (87’ Woder), Pomianowski, Garnysz (90’ Dziemidowicz), Łojszczyk (63’ Falkowski), Sołtysiński (87’ Czeczko).