Polskie szablistki, w tym Aleksandra Socha z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego zajęły trzecie miejsce w drużynowym turnieju o Puchar Świata we włoskim Bolzano.
Polki w tym turnieju wystąpiły w następującym składzie:  Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa, Wojskowy Zespół Sportowy Zegrze), Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa), Bogna Jóźwiak (Wojskowy Zespół Sportowy Poznań) (klub OŚ AZS Poznań) i Marta Puda (TMS Sosnowiec). W decydującym o trzecim miejscu na podium meczu pokonały Amerykanki 45:42. Natomiast finał wygrały Rosjanki w identycznym stosunku z Włoszkami.

Puchar świata odbył się 2 marca br. we włoskim Bolzano. Indywidualnie w tym turnieju najlepiej spisała się Aleksandra Socha, która została sklasyfikowana na piątym miejscu.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran