Już po raz drugi rada osiedla Przylesie zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców piknik z okazji Dnia Dziecka. Odbył się on w ubiegły czwartek (30 maja). I choć był skierowany przede wszystkim do dzieci, to jednak jego głównym celem była nie tylko zabawa. 

– Chcieliśmy, żeby mieszkańcy osiedla troszeczkę się poznali. To z jednej strony ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo, a z drugiej na pojawiające się nieraz nieporozumienia sąsiedzkie. Wiadomo przecież, że jak się ludzie poznają, to zawsze te ich wzajemne relacje inaczej wyglądają – mówi Daniel Rzeszut, przewodniczący rady osiedla Przylesie.Choć jak przekonują członkowie rady osiedla, w kwestii sąsiedzkiej integracji już teraz na Przylesiu nie jest najgorzej. – Myślę, że wśród mieszkańców Przylesia jest taka chęć przebywania w spokoju, ciszy i zieleni. Po to się niektórzy z nas wyprowadzali poza Warszawę. Chcąc wiec zorganizować jakiś piknik dla dzieci nigdy nie ma z tym problemów – dodaje Daniel Rzeszut. A frekwencja wskazywała na to, że mieszkańcy Przylesia wspólnej zabawy potrzebują. – To jest świetne. Ludzie wyjdą, spotkają się ze sobą,  porozmawiają i zobaczą kto mieszka obok. A poza tym to jest godne podziwu, że rada osiedla włożyła w to tyle energii, pomysłu i przygotowania – mówi Agnieszka Mucha, mieszkanka osiedla Przylesie.

Atrakcji było naprawdę sporo. Oprócz gier i zabaw na osiedlowym boisku, dzieci mogły poskakać na dmuchanym zamku ze zjeżdżalnią, obejrzeć pokaz tresury psów, a także pomalować twarzy. Były też konkursy i zagadki w których można było wygrać drobne upominki. Nie zapomniano również o słodkim poczęstunku. Na najmłodszych czekały między innymi ciasta, cukierki i darmowa wata cukrowa. No i jak się okazało, dzieciom wiele więcej do szczęście nie było potrzeba. – Możemy skakać na zjeżdżalni. Oprócz tego są też fajne zagadki, za które dostajemy prezenty – mówiły Karolina i Oliwia, młode mieszkanki Przylesia.

Głównym sponsorem pikniku była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Legionowie. Organizatorów wsparło też Gminne Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie oraz osiedlowe sklepy.