Dawid Szulich wystartował w kolejnych zawodach cyklu Grand Prix Polski – Pucharu Polski. Start w Drzonkowie był bardzo udany dla zawodnika Delfina Legionowo. Szulich wygrał wyścigi na 50 i 100 metrów stylem klasycznym, zajął drugie miejsce na 200 metrów i wygrał klasyfikację punktową, pokonując m.in. Radosława Kawęckiego. W pierwszy weekend czerwca Dawid wystartuje GP, a dwa tygodnie później w Mistrzostwach Polski. Obydwie imprezy odbędą się w Olsztynie.

W obecnym sezonie, głównymi zawodami, których Dawid Szulich sprawdza swoją formę jest cykl Grand Prix – Puchar Polski. W sobotę i niedzielę (18-19 maja) zawodnik UKS Delfin Legionowo wystartował kolejnych zawodach tego cyklu, które odbywały się w Drzonkowie.

Legionowianin świetnym występem potwierdził, że tegoroczne przygotowania idą zgodnie planem i zaprezentował bardzo wysoka formę. Zabrakło mu niewiele, aby wypełnić normę na Mistrzostwa Świata, które będą się odbywały na przełomie lipca i sierpnia w Barcelonie.

Szulich był bezkonkurencyjny w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Na krótszym dystansie uzyskał bardzo dobry czas 28,23 sek. Do minimum na Mistrzostwa Świata w Barcelonie zabrakło mu więc tylko 0,23 sek. Na 100 metrów uzyskał czas 1:02,13, co także jest wynikiem na bardzo wysokim poziomie. Na dystansie 200 metrów stylem klasycznym Szulich zajął drugie miejsce, uzyskując czas 2:17,25.

Wyniki na 50 i 100 metrów dały Dawidowi 1681 pkt., co pozwoliło mu wygrać klasyfikację punktową Grand Prix Polski w Drzonkowie. Warto dodać, że pływak z Legionowa w tej klasyfikacji okazał się lepszy m.in. od Radosława Kawęckiego.

1 i 2 czerwca w Olsztynie Szulich wystartuje w finale Grand Prix Polski, natomiast od 13 czerwca, również w Olsztynie, czeka go start w Mistrzostwach Polski. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że w tych zawodach uzyska czas gwarantujący mu udział w Mistrzostwach Świata w Barcelonie.