Pływacy i pływaczki trenujący na co dzień w uczniowskim klubie Ósemka Legionowo, reprezentując na zawodach w Stanisławowie Pierwszym swoją macierzystą Szkołę Podstawową nr 8, zdobyli w ubiegłym tygodniu mistrzostwo powiatu legionowskiego.

Do powiatowej rywalizacji, odbywającej się w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, liczna, kilkunastoosobowa ekipa Ósemki przystąpiła świetnie przygotowana, z uzasadnionymi nadziejami na doskonałe wyniki. I takie one też w poszczególnych startach były. – W kategorii dzieci z klas III-VI zarówno nasze dziewczęta, jak i chłopcy nie mieli sobie podczas zawodów w Stanisławowie Pierwszym równych. Ten występ należy więc uznać za bardzo udany – przyznaje trener Sebastian Twardowski z UKP Ósemka Legionowo. Dziewczęta wystąpiły na powiatowych mistrzostwach w składzie: Zofia Balcerzak, Oliwia Krauze, Maria Dąbrowska, Zuzanna Kotwica, Hanna Sawicka, Zuzanna Paczkowska, Antonina Kołacz i Magdalena Kosak, wśród chłopców znaleźli się natomiast: Jan Pasicz, Marcin Białonoga, Adam Baranowski, Grzegorz Kłobukowski, Mikołaj Popławski, Eryk Uryń, Franciszek Skwarek i Karol Michalski.

Jakby tego było mało, dzień później kolejne mistrzostwo zdobyli na konto legionowskiej Ósemki ich starsi koledzy, chłopcy z klas VII-VIII. Pływali oni w następującym składzie: Kacper Jezierski, Antoni Surmacz, Oliwier Wincenciak, Stanisław Maciuszek, Szymon Gąsiorowski oraz Stanisław Budzicz. Komplet zwycięstw mówi sam za siebie. I wyjaśnia, dlaczego klubowi szkoleniowcy wręcz rozpływali się w pochwałach dla swoich ambitnych i pracowitych podopiecznych.