Coraz szybszy Szulich

Myślący o starcie na Igrzyskach Olimpijskich Dawid Szulich z UKS-u Delfin Legionowo zaliczył kolejne zawody w miniony weekend. Legionowski pływak wygrał dwa z trzech swoich startów podczas Grand Prix Polski – Puchar Polski w Lublinie.

Podopieczni trenera Rafała Perla był jednym z ponad trzystu zawodników biorących udział w lubelskiej imprezie rozgrywanej na pływalni „Aqua”. W pierwszym starcie na 50m klasykiem Szulich wygrał z czasem 28,47s, czym wyraźnie zdystansował swoich rywali. Następnie legionowian zdecydowanie wygrał wyścig na stumetrowym dystansie, płynąc „klasykiem” (1:02,66). W jedynym niedzielnym występie 26-latek zajął 2. miejsce z rezultatem 2:18,66 na 200 m żabką, ustępując jedynie o 0,12s Bartłomiejowi Roguskiemu z UKS-u Żoliborz Warszawa. Obecnie Szulich plasuje się na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej kategorii OPEN pływackiego Pucharu Polski z dorobkiem dwóch tysięcy czterystu dwóch punktów. – Od lipca nie ścigałem się na pięćdziesięciometrowym basenie. Nie miałem punktu odniesienia co do wyników w tym sezonie, jednak wyszło całkiem nieźle. Wiadomo, że zawsze chce się popłynąć jak najlepiej i po wnikliwej analizie wiem, że teraz mogło być ciut szybciej. Jestem zadowolony ze swoich startów. Do kwalifikacji olimpijskich jeszcze dwa i pół miesiąca, więc liczę, że będzie coraz szybciej – skomentował swój występ zawodnik legionowskiego Delfina. Kolejne jego starty będą miały miejsce za dwa i trzy tygodnie kolejno w Poznaniu oraz Opolu.