Kilka miesięcy wcześniej zdobył tytuł mistrza świata, a teraz dorzucił do tego rekord globu i trzy inne cenne złote krążki. Dzięki temu Kamil Otowski zgodnie został uznany za najlepszego zawodnika Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami, które w dniach 16-19 listopada przeprowadzono w Szczecinie.

Najbardziej spektakularnie swoją rosnącą formę oraz klasę sportową zawodnik z powiatu legionowskiego potwierdził w rywalizacji na dystansie 200 metrów stylem dowolnym w kategorii S1. Nie dość, że bezapelacyjnie ją wygrał, to jeszcze ustanowił „przy okazji” – oficjalnie już przez międzynarodową federację uznany – nowy rekord świata, który wynosi obecnie 4:39,31 s. Lepszego startu na dwie setki sympatyczny pływak, uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, nie mógł więc sobie wymarzyć.

Co więcej, w stolicy województwa zachodniopomorskiego Kamil Otowski zwyciężył również w wyścigach na 50, a także na 100 metrów stylem grzbietowym, zostając dzięki tym osiągnięciom najlepszym zawodnikiem szczecińskiego czempionatu.