MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

W dniach od 17 do 21 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie obchodzono Dni Profilaktyki. Były one skierowane zarówno do uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Jednym z ich ważniejszych punktów było spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską. Odbyło się ono w ubiegły poniedziałek (17 listopada).

    – Celem tych dni jest propagowanie idei profilaktyki w szkole, przeciwdziałania używkom, przeciwdziałania agresji i przemocy oraz propagowanie idei życzliwości i przyjaźni. W związku z tym nauczyciele oraz uczniowie są zaangażowani w różnorodne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i tych wszystkich sfer, o których tutaj mówimy – tłumaczy Ewelina Mikulska, psycholog w Gimnazjum nr 1 w Legionowie. W ramach profilaktycznego tygodnia uczniowie jedynki mieli pogadanki między innymi z policjantami z legionowskiej komendy i Centrum Szkolenia Policji, strażnikami miejskimi oraz psychologami i pedagogami

Dział: Legionowo

Budżetowy kalendarz ma swoje prawa. Dlatego tuż po wyborach miejscy radni musieli się spotkać jeszcze w starym składzie. Jedni promieniejąc, odbierali gratulacje, inni wyglądali na nieco zagubionych. Tymczasem na pożegnalnej dla niektórych sesji samorządowcy musieli zająć się tym, przed czym nikt, tak jak przed śmiercią, nie ucieknie – podatkami.

Zanim w środę poszły w ruch mandaty, radni przygotowali sobie grunt pod kolejny „turnus” bezproblemowej pracy. - Pracownice biura rady, z panią kierownik, zawsze, z całego serca, na ile mogły pomagały, prowadziły nas przez te cztery lata. Nie wiem nawet, jak jesteśmy w stanie im się za to wszystko odwdzięczyć – komplementował przewodniczący Janusz Klejment. Koniec końców, postawiono na pochlebstwa i słodycze. Dalej, po staremu, prezydent sobie a muzom wyrecytował radnym, co porabiał między sesjami. Ale później słodko być przestało. O dziwo jednak, nie wtedy, gdy tego oczekiwano.

Dział: Legionowo

W ubiegły poniedziałek na legionowską komendę policji anonimowo zadzwoniła osoba, która poinformowała dyżurnego o tym, że z jednego z legionowskich parkingów skradziono samochód marki suzuki grand vitara. Na miejsce natychmiast rozdysponowano kilka policyjnych załóg.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jeden ze złodziei porusza się oplem na kradzionych tablicach rejestracyjnych, a drugi – skradzionym suzuki. Policjanci namierzyli oba samochody w okolicy ul. Strużańskiej. Natychmiast ruszono za nimi w pościg.

Dział: Legionowo

Legionowscy kryminalni doprowadzili do zatrzymania aż siedmiu mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie serii włamań do domów i mieszkań. Złodzieje działali nie tylko na terenie powiatu legionowskiego. Włamań dokonywali na całym Mazowszu, a nawet w sąsiednim województwie warmińsko – mazurskim.

– Zatrzymania tych mężczyzn to kolejny efekt działania grupy operacyjno – dochodzeniowej, powołanej przez komendanta powiatowego policji w Legionowie, której zadaniem jest schwytanie sprawców przestępstw kradzieży z włamaniami, do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie powiatu legionowskiego – tłumaczy asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Dział: Legionowo

Na oficjalne wyniki wyborów samorządowych trzeba będzie jeszcze poczekać. Te nieoficjalne nie pozostawiają jednak żadnych wątpliwości, kto w Legionowie cieszy się największym poparciem. Wybory prezydenckie bardzo wyraźnie wygrał Roman Smogorzewski. Członkowie jego komitetu zdobyli też zdecydowaną większość mandatów w radzie miasta.

Z nieoficjalnych wyników wyborów wynika, że Radę Miasta Legionowo kadencji 2014 – 2018 najprawdopodobniej będą tworzyć:

Dział: Legionowo

Gdyby ktoś miał co do tego wątpliwości, prezydent i starosta raz jeszcze zademonstrowali, że potrafią się dogadać. Nie tylko, jak to czasem publicznie wspominają, przy biesiadnym stole. Efektem jest podpisane w piątek porozumienie, na mocy którego wiosną rozpocznie się budowa kładki nad torami w ciągu ulic Parkowa - Wyszyńskiego.

Zgodnie z porozumieniem, po stronie gminy Legionowo leży przygotowanie pełnej dokumentacji oraz uzyskanie ostatecznej decyzji wojewody o pozwoleniu na budowę, przeniesienie jej na rzecz powiatu legionowskiego jako inwestora i zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie minimum 1,2 mln zł na współfinansowanie inwestycji.

Dział: Legionowo

Od 96 lat cieszymy się wolną ojczyzną. Swoją radość z niepodległej Polski, legionowianie tradycyjnie już wyrazili biorąc udział w uroczystościach pod pomnikiem Polski Walczącej. Tegorocznym obchodom święta niepodległości towarzyszyły jeszcze dwa inne ważne wydarzenia: wręczenie sztandaru dla Koła nr 68 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Festiwal Gęsiny.

Uroczystości tradycyjnie już rozpoczęły się od przemówienia prezydenta Legionowa, Romana Smogorzewskiego. – Spotykamy się w takim szczególnym miejscu. Jak państwo spojrzą to z każdej strony jest droga. Dla mnie jest to trochę taki symbol, że do tego patriotyzmu, do tego umiłowania ojczyzny, do czczenia tego wesołego i radosnego święta odzyskania niepodległości, można dochodzić rożnymi drogami – mówił prezydenta. Ale – jak dodał – w Legionowie wszyscy dochodzą do jednego i tego samego miejsca.

Dział: Legionowo

Tak to już jest, że im bliżej do wyborów, tym częściej władza zasięga opinii społeczeństwa. O ile oczywiście pragnie ono na dany temat ją wyrazić. W środę radny Andrzej Piętka zaproponował mieszkańcom osiedla Jagiellońska dyskusję o jego specyficznie pojętym dogęszczeniu. Nietypowym, bo zrealizowanym za pomocą placów zabaw.

- Postanowiłem zaprosić mieszkańców okolicznych bloków, po to, żeby zainteresować ich terenem, który znajduje się wokół nich. Jest czas zimy, a więc czas na to, aby dobrze przygotować pewne rzeczy i wiosną, w ramach inicjatywy lokalnej i przy współdziałaniu spółdzielni mieszkaniowej, poprawić infrastrukturę i jakość funkcjonowania – mówi Andrzej Piętka. Dotychczas gmina i spółdzielnia stanowiły dwa ekonomiczne światy. Ratusz, choćby nawet chciał, nie mógł inwestować na terenach administrowanych przez SMLW. Ale i w tym przypadku potwierdziło się, że oprócz szlabanów, w każdym prawie są także furtki.

Dział: Legionowo

„Rozwój naszej dzielnicy wczoraj, dziś i jutro” – pod takim hasłem w ubiegły czwartek w stołówce Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Bukowca. Jego inicjatorami byli prezydent Roman Smogorzewski, przewodniczący rady miasta Janusz Klejment, kandydat do rady powiatu Tomasz Talarski oraz kandydatka do sejmiku mazowieckiego Magdalena Górska.   

– Mieszkańcy zaczęli zgłaszać różne postulaty, pytać o to co nie zostało zrobione i  dlaczego. Postanowiliśmy więc się spotkać, porozmawiać i wytłumaczyć mieszkańcom co było możliwe do zrealizowania a co nie i dlaczego niektóre rzeczy nie zostały wykonane. Powody są dla mnie oczywiste, bo jestem w radzie miasta, ale wielu mieszkańców takiej wiedzy nie ma i wypadałoby im to przed tą ostrą kampanią wyborczą wytłumaczyć – mówi Janusz Klejment, przewodniczący rady miasta Legionowo.

Dział: Legionowo

W środę (5 listopada) na skrzyżowaniu ul. Al. Legionów, Kolejowej i Mireckiego doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch samochodów ranni zostali ich kierowcy. Obaj trafili do szpitala.

Z policyjnych ustaleń wynika ze Daewoo Matiz jadący ul. Mireckiego od strony Łajsk nie zatrzymał się na skrzyżowaniu z Al. Legionów i uderzył w Volkswagena Golfa jadącego od strony os. Piaski. W wyniku zderzenia Daewoo przewróciło się na bok. Jego kierowca, ok 80 letni mężczyzna był zakleszczony w środku pojazdu. Przybyli na miejsce strażacy musieli odciąć dach aby uwolnić poszkodowanego. Jego stan był poważny. Karetka pogotowia przewiozła do szpitala. Z lekkimi obrażeniami trafił tam również kierowca Golfa. Utrudnienia w ruchu na ul. Al. Legionów trwały około godziny.

Dział: Legionowo

Mimo że konferencja prasowa w siedzibie PWK odbyła się tuż przed Halloween, jej organizatorzy nie zamierzali nikogo straszyć. Wręcz przeciwnie. W piątek z dumą odtrąbili zakończenie IV etapu budowy kanalizacji sanitarnej w dzielnicach Bukowiec C i Grudzie.

Pojawiło się tam 9,1 km sieci wraz z urządzeniami wspomagającymi jej eksploatację. - Zostały zamontowane trzy nowoczesne pompownie. To są tzw. tłocznie, w związku z powyższym mieszkańcy Legionowa nie powinni odczuwać negatywnych skutków tej inwestycji – mówi Grzegorz Gruczek, prezes PWK „Legionowo”.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna