MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

W czwartek do Legionowa zawitał Andrzej Halicki. Robocza wizyta ministra administracji i cyfryzacji była związana m.in. z otwarciem w Zespole Szkół na Piaskach nowoczesnej pracowni komputerowej. W planach polityk miał także spotkanie w miejskim ratuszu. W przeciwieństwie do wizyty u uczniów, te ostatnie udało się zrealizować.

Do placówki przy ulicy Zegrzyńskiej 3 Andrzej Halicki nie dotarł, bo zbyt wiele czasu zajęła mu realizacja poprzedniego punktu widniejącego w napiętym, ministerialnym kalendarzu. Stracił tym samym możliwość obejrzenia technologicznego cudeńka, które uczniom legionowskiej szkoły pozwoli wejść na wyższy poziom informatycznej edukacji. To zaś, biorąc pod uwagę „cyfryzacyjną” średnią krajową, powinno być przecież jednym z rządowych priorytetów. Powinno być i jest. - Co czwarty Polak nie miał jeszcze do czynienia z komputerem. Jeżeli chodzi o kompetencyjne zdolności Polaków, jesteśmy na pewno poniżej średniej europejskiej, a chcielibyśmy być w czołówce – mówi szef resortu informatyzacji i cyfryzacji.

Dział: Legionowo

Przejazd na ul. Parkowej został ostatecznie zamknięty. W jego najbliższej okolicy są dwa miejsca, gdzie piesi i rowerzyści mogą się przedostać na drugą stronę torów kolejowych. Jedno to przejście naziemne przy osiedlu Kozłówka, drugie – podziemne przy stacji PKP Legionowo Przystnaek. Problem polega jednak na tym, że to ostatnie nie jest do tego do końca przystosowane.

Windy w przejściu podziemnym permanentnie nie działają, a na schodach nie ma  nic, co mogłoby posłużyć do podjadu i zjazdu, głównie rowerzystom, osobom  niepełnosprawnym, czy matkom z wózkami. Mieszkańcy kilka razy dziennie są więc zmuszeni do tego, aby wnosić i znosić rowery i wózki dziecięce. O te utrudnienia zapytaliśmy mieszkańców Legionowa. – Jestem jeszcze sprawny, więc rower udźwignę – mówi młody mężczyzna. – Powinien być tu podjazd dla rowerów – dodaje jedna z mieszkanek. – Codziennie kursuję w obie strony z rowerem, często z zakupami. Jest bardzo ciężko. Powinien być jakiś zjazd z tych schodów. Trasę pokonuję od momentu zamknięcia przejazdu na ul. Parkowej. Inna droga jest zbyt długa, żeby codziennie tak jeździć. Nie jesteśmy już młodzi, żeby dźwigać takie ciężary – mówi starsza mieszkanka Legionowa. Niejednokrotnie odbywa się to kosztem zdrowia. Sapiąc z wysiłku, mieszkańcy dźwigają ciężary, niedostosowane do swojego wieku. Również dla matki z dzieckiem, wnoszenie i znoszenie wózka stanowi niemały wysiłek.

Dział: Legionowo

Były imprezy dla dzieci, młodzieży, miłośników gotowania, biegania, jazdy na rowerze i wszelkich możliwych dziedzin sztuki. Do tej pory nie było jednak jeszcze w mieście, żadnego przedsięwzięcia dedykowanego tylko i włącznie starszym legionowianom. Nie było, aż do ubiegłej soboty (9 maja).

Tego dnia w Legionowie zorganizowano pierwszy – i prawdopodobnie nie ostatni – Piknik Seniora.

Dział: Legionowo

Pod koniec stycznia radny Tadeusz Szulc, jak przystało na byłego futbolistę, kopnął w stronę prezydenta Legionowa interpelację. Dotyczyła przedłużenia ulicy Barskiej, na odcinku od Jagiellońskiej do Krakowskiej. Przeniesienie akcji na tę część miejskiego boiska ma pomóc obrońcom w odparciu ataków rozjeżdżających Przystanek aut.

W opinii radnego taka zagrywka ma same zalety. - Odciąży ulicę Parkową, w okolicach szkoły, oraz odciąży ulicę Krakowską, czyli newralgiczny punkt naszego Przystanku. Na te trudne warunki, które tu teraz mamy, choć oczywiście były one nieuniknione, to rozwiązanie pozwoli ulżyć trochę ludziom i usprawnić komunikację w tym rejonie – uważa Tadeusz Szulc. Podanie było celne.

Dział: Legionowo

Kolejne odwołanie od wyniku przetargu ogłoszonego przez Urząd Miasta Legionowo zostało oddalone przez Krajową Izbę Odwoławcza. Tym razem chodziło o wniosek firmy MPK PURE HOME.

Przedsiębiorstwo to odwołało się od postępowania „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Miejskiej Legionowo”. Pismo wpłynęło dnia 4 maja. Po zapoznaniu się z jego treścią i wysłuchaniu stron, Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała stanowisko Urzędu Miasta w Legionowie w sprawie wyniku przetargu. Co oznacza, że wywozem śmieci z terenu miasta zajmie się warszawskie przedsiębiorstwo Partner Gospodarka Odpadami. Usługę tę, firma będzie wykonywać za niespełna 390 tysięcy zł miesięcznie.

Nowa firma śmieciowa zacznie w Legionowie działać od 1 lipca. Umowa z nią będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata. Jak informują przedstawiciele UM Legionowo, dobrą wiadomością dla mieszkańców jest fakt, że firma zaproponowała trzy dodatkowe terminy odbiorów odpadów zielonych z zabudowy jednorodzinnej.

Dział: Legionowo

Nowo wybrana Prezes KZB Legionowo Sp. z o.o., Irena Bogucka jest osobą bardzo operatywną. Już w kilka dni po wybraniu jej na obecne stanowisko, podjęła się realizacji inwestycji  zagospodarowania zielenią terenu wzdłuż targowiska miejskiego w Legionowie.

Mająca się podjąć tego przedsięwzięcia firma Ogrody A&J zaproponowała obsadzenia ogrodzenia  pęcherzycą kalinolistną, naprzemiennie z berberysami w węższych miejscach.

Dział: Legionowo

Wczoraj (14 maja) Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała stanowisko Urzędu Miasta w Legionowie w sprawie wyniku przetargu na wyłonienie wykonawcy dokończenia budowy Centrum Komunikacyjnego. Oznacza to, że inwestycję tę zrealizuje firma SKANSKA.

    Od wyniku przetargu, dnia 30 kwietnia odwołała się firma DORBUD, której oferta została przez komisję przetargową odrzucone ze względu na harmonogram rzeczowo – finansowy, niezgodny z zapisami umieszczonymi w przetargu.

Dział: Legionowo

W miniony poniedziałek (11 maja) kryminalni z Legionowa zatrzymali 32-letniego Marcina H. Postawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Łupem złodzieja padł sprzęt fotograficzny i filmowy znajdujący się w zaparkowanym na posesji fiacie.

Jak wynika z zeznań pokrzywdzonego, który w połowie kwietnia złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa,

Dział: Legionowo

W miniony poniedziałek (11maja) policjanci z zespołu patrolowo - interwencyjnego i wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali 42-letniego Roberta Ś i 47-letniego Piotra K. Mężczyźni byli poszukiwani listami gończymi.

Obaj za popełnione przestępstwa ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Robert Ś, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Węgrowie, został zatrzymany o godzinie 8.00 na ul. Warszawskiej w Legionowie.

Dział: Legionowo

Od jutra (14 maja) szykują się kolejne utrudnienia w ruchu na ul. Sobieskiego. Zamknięte zostanie bowiem skrzyżowanie z ul. Krasińskiego.

Przebudowa Sobieskiego idzie pełną para. Do tej pory był zamknięty tylko odcinek od Krasińskiego do Parkowej. Od czwartku (14 maja) z ruchu zostanie wyłączone skrzyżowanie Sobieskiego z Krasińskiego. W tym miejscu zostanie wybudowane rondo.

Dział: Legionowo

Irena Bogucka, dotychczasowy Dyrektor ds. Techniczno - Eksploatacyjnych została dzisiaj (12 maja) powołana przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa KZB Legionowo Sp. z o.o.

Irena Bogucka jest absolwentka Wydziału Nauk Politycznych, magistrem politologii, i absolwentką Wydziału Ochrony Środowiska w zakresie Zarządzania Środowiskiem.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna