MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

Ponad 300 osób wzięło udział w niedzielnym (22 listopada) charytatywnym treningu biegowym, podczas którego zbierano pieniądze na nowy wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego maratończyka, Mariusza Wronowskiego.

– Super ludzie, super impreza, super motywacja. Jestem na tak. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też uda się przeprowadzić taki bieg charytatywny dla kogoś innego, bo uważam, że inicjatywy tych ludzi, którzy to zorganizowali jest wspaniała – powiedział Mariusz Wronowski. Organizatorem niedzielnego treningu biegowego był Michał Machnacki. – Z organizacją biegu byłby problem, bo trzeba mieć wszystkie pozwolenia. Natomiast trening w takiej formie w jakiej zrobiliśmy, czyli że biegliśmy tylko po chodnikach, to jak najbardziej można było zrobić, organizując go w zaledwie kilkanaście dni. Ponad 300 osób zdecydowało się przebiec przetruchtać, czy nawet przejść te pięć kilometrów z kawałkiem. Dokładnie 5200, bo tyle nam wyszło z GPS-ów – powiedział organizator imprezy.

Dział: Legionowo

Odkąd dokończenie Centrum Komunikacyjnego wzięła na siebie firma Skanska, budowa ruszyła pełną parą. I jeśli wierzyć inżynierom oraz miejskim urzędnikom, z maksymalną prędkością mknie do końcowej stacji. Widać to zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz realizowanej w Legionowie polsko – szwajcarskiej inwestycji.

Jej zaawansowany stan potwierdzają miejscy urzędnicy. - W tej chwili na budynku dworca kończą się roboty elewacyjne, jednocześnie budowane są wiaty oraz prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku. W garażu wielopoziomowym także kończone są roboty elewacyjne i rozpoczyna się zagospodarowanie terenu wokół tego budynku – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo. Szybkiemu postępowi prac bez wątpienia sprzyja korzystna aura, pozwalająca budowlańcom nadrabiać wcześniejsze zaległości.

Dział: Legionowo

Na ul. Warszawskiej w Legionowie straż pożarna neutralizowała plamę ropopochodną. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się. W działaniach brały udział dwa zastępy z PSP Legionowo.

Dział: Legionowo

Trwa właśnie przygotowywanie placu na którym już w grudniu stanie miejskie lodowisko. Od tego roku będzie ono działało w nowej – na szczęście niezbyt odległej od starej – lokalizacji.

Lodowisko od tej zimy będzie usytuowane bliżej Areny Legionowo i stanie na miejscu wielofunkcyjnego boiska do sportów plażowych. W poniedziałek (16 listopada) prowadzono tam prace związane z wyrównaniem terenu. – Ponadto KZB Legionowo ogrodziło ten plac, gwarantując bezpieczeństwo wszystkim korzystającym z lodowiska – mówi Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo – Chcielibyśmy, aby uruchomienie miejskiej ślizgawki nastąpiło w połowie grudnia. Wszystko jest jednak uzależnione od pogody – dodaje rzeczniczka.

Dział: Legionowo

Przez całą niemal sobotę (14 listopada) w legionowskim ratuszu trwała zbiórka odzieży dla potrzebujących mieszkańców miasta. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem legionowian. Co chwila w atrium zjawiał się ktoś z workiem lub kartonowym pudłem pełnym ubrań lub butów.   

– Akcja jest bardzo pożyteczna. Mamy pewne rzeczy, które czasami w domu są już niepotrzebne, a komuś innemu pomogą, więc można je oddać. Uważam więc, że to jest bardzo fajna rzecz. My akurat z żoną się przeprowadzamy więc jest bardzo dobra okazja, żeby wspomóc tę akcję – powiedział Paweł Głodek, mieszkaniec Legionowa. Tylko w sobotę udało się zebrać kilkaset kilogramów odzieży i obuwia. Ale nie tylko, bo zdarzały się też między innymi wózki dla dzieci i inne akcesoria dziecięce. Sporo ubrań do organizatorów zbiórki trafiło jeszcze przed samym startem akcji. Te rzeczy przekazano już nowym właścicielom. – To są przeważnie dobre rzeczy, aczkolwiek niektóre osoby, które wcześniej przyniosły nam ubrania, potraktowali nas trochę jak śmietnik. Trafiała się bielizna oraz ubrania bardzo podarte i brudne. Ale na szczęście to była znikoma część, bo 99 procent tej odzieży to były rzeczy, które ludzie chętnie od nas przyjmowali – mówi Marek Dąbrowski z Wolontariatu Legionowo.

Dział: Legionowo

Przez kilka godzin straż miejska wspólnie ze strażą pożarną oraz powiatowym koordynatorem do spraw łowiectwa i gospodarki leśnej, próbowali przegnać dzika, który spacerował w centrum miasta. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe (16 listopada) popołudnie.

Około godziny 16.00 służby zostały powiadomione, że po ul. Sowińskiego w Legionowie spaceruje sobie dzik. Na miejsce przybyła straż miejska, straż pożarna oraz powiatowym koordynatorem do spraw łowiectwa i gospodarki leśnej.

Dział: Legionowo

Po kilku miesiącach robót zakończyła się budowa zadaszenia nad trybuną na miejskim stadionie wraz z montażem na niej instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja, którą realizowało KZB Legionowo była współfinansowana ze środków zewnętrznych.

– Dzisiaj (tj. 13 listopada – red.) rozpoczynamy odbiór techniczny budowy instalacji fotowoltaicznej na zadaszeniu trybuny na stadionie miejskim w Legionowie – powiedziała Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo Sp. z o. o. Powierzchnia zadaszenia to 750 metrów kwadratowych. Osłania ono 500 miejsc na głównej trybunie.

Dział: Legionowo

Jeśli już są gdzieś zapraszani, z reguły mówią o własnych sukcesach czy drodze do sławy. Będąc jedną z tak zwanych celebrytek, Ilona Felicjańska postępuje inaczej. I opowiada młodzieży o mrocznej, utopionej w alkoholu stronie swej kariery. We wtorek spotkała się z gimnazjalistami z legionowskiej „jedynki”.

Temat rozmowy mówił wszystko: „Uzależnienie - droga donikąd”. - Niekiedy najtrudniejsze sytuacje w naszym życiu; te, które wydają nam się takimi, z których nie jesteśmy w stanie wyjść i są największą tragedią, z czasem okazują się wybawieniem i początkiem lepszego życia. Bywa ono różne, nie jest łatwe, ale jeżeli odpowiednio nim pokierujemy, jeżeli od początku zaczniemy szukać swoich pasji, jeżeli zaczniemy zdawać sobie sprawę, że faktycznie jesteśmy kowalami swojego losu, to nieważne, czy zdarzy się mniejszy lub większy problem – one są po to, aby nakierować nas na lepszą drogę. I to chcę do młodych ludzi mówić – tłumaczy Ilona Felicjańska, pisarka i prezes Fundacji „Niezapominajka”.

Dział: Legionowo

Kolejną legionowską szkołą, w której działają poidełka zamontowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne, jest „trójka” przy ul. Broniewskiego 7. Tym razem liczba zainstalowanych zdrojów odpowiada numerowi placówki. W poprzedni wtorek, wśród szkolnej społeczności i zaproszonych oficjeli, z pompą oddano je do użytku.

Już tradycyjnie przy tej okazji beneficjenci postarali się o godną oprawę mini uroczystości. A zaproszeni goście o jej aspekt oratorski. - Dziękujemy PWK „Legionowo” za te piękne, estetyczne urządzenia, które nasza firma z przyjemnością przejmuje do konserwacji. Uczniów zachęcam do korzystania z poidełek, bo płynie z nich zdrowa, smaczna woda, a ponadto są praktyczne, bo nie trzeba nosić do szkoły butelek z napojami – powiedziała Irena Bogucka, prezes zarządzającej m.in. miejską bazą oświatową spółki KZB Legionowo.

Kiedy już goście wypowiedzieli wszystkie ważne słowa i wspólnie przecięto wstęgę, w Zespole Szkół nr 3 woda polała się w strumieniami. 

Dział: Legionowo

Od czwartku z dobrodziejstw inicjatywy lokalnej mogą korzystać uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Legionowie. Dzięki zaangażowaniu społeczności placówki i merytorycznemu wsparciu spółki KZB Legionowo uruchomiono tam plenerową siłownię. Kameralną, lecz dysponującą wielkim, potencjałem prozdrowotnym.

- To inicjatywa wykonana wspólnie z dyrekcją i Radą Rodziców tej szkoły. Cieszę się, że zaowocowała kolejną piękną inwestycją przekazaną dla dzieci i młodzieży – mówi Irena Bogucka, prezes zarządu spółki KZB Legionowo. Tradycyjnemu przecięciu wstęgi nie towarzyszyły tym razem głośne owacje. Ale tylko dlatego, że zamiast klaskać, młodzież wolała przetestować nowe urządzenia.

Dział: Legionowo

Już w najbliższą sobotę (14 listopada) w godzinach od 10.00 do 15.00 w atrium legionowskiego ratusza zostanie przeprowadzona zbiórka odzieży dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Legionowa. Pomysłodawczynią i inicjatorką akcji jest Iwona Kraśniewska, nauczycielka w Zespole Szkół nr 3 w Legionowie.

W zbiórkę włączył się  Wolontariat Legionowo, Stowarzyszenie Razem dla Legionowa, Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” i Senioralne Centrum Wolontariatu. Akcja ma patronat prezydenta Legionowa i Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna