MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

Około godziny 7.40 oficer dyżurny legionowskiej komendy policji został poinformowany, że na drzewie w pobliżu garaży na osiedlu Piaski, niedaleko stacji PKP, wisi ciało mężczyzny.

Na miejsce przybyła policji i pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon. Zmarły to 63-letni mieszkaniec Legionowa. Wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prokuratorskie śledztwo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że było to samobójstwo. Ciało 63-latka zostało skierowanie na sekcję zwłok.    

Dział: Legionowo

Długo to trwało, ale w końcu się udało. Po miesiącach przygotowań, ustaleń i umów legionowska straż miejska zaczęła w końcu usuwać z ulic miasta samochodowe wraki. Jako pierwszy w swoją ostatnią drogę został odholowany volkswagen passat, który kila lat stał na parkingu przy ul. Siwińskiego.     

– Długo się do tego przygotowywaliśmy. Na przeszkodzie stały formalności, formalności i jeszcze raz formalności. Dodatkowo daliśmy też ostatnią szansę ich właścicielom, o ile tacy są, na usunięcie ich. Tydzień temu nakleiliśmy na te samochody informacje i daliśmy im siedem dni na to, aby we własnym zakresie te pojazdy sholowali, czy uprzątnęli – mówi Adam Nadworski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Legionowie.

Dział: Legionowo

Świąt Bożego Narodzenia nikt nie chce spędzać samotnie. Spośród wszystkich spotkań opłatkowych, szczególna jest miejska wigilia. Integruje ona bowiem wszystkich mieszkańców i sprawia, że w przeddzień tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt, wszyscy są  razem.

Tegoroczna miejska wigilia odbyła się w niedzielę (14 grudnia) i ponownie nie na  rynku, ale w atrium ratusza. – Od kilku lat przed Bożym Narodzeniem pogodę mamy taką, a nie inną i zawsze lepiej, ten szczególny czas spędzić w cieple i pod dachem, niż moknąć na deszczu – mówił do zebranych prezydent Roman Smogorzewski.

Dział: Legionowo

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 grudnia) do legionowskiej komendy policji zadzwonił jeden z mieszkańców miasta. Poinformował, ze parkując samochód na jednej z ulic na osiedlu Sobieskiego, usłyszał dźwięk tłuczonej szyby, a chwilę potem wycie alarmu samochodowego. Zauważył też, że od jednego z aut ucieka młody mężczyzna.

Gdy na miejsce przybył policyjny radiowóz, świadek zdarzenia poinformował mundurowych, w która stronę pobiegł podejrzany. Informacje były na tyle precyzyjne, że kilka minut później został on zatrzymany. Był to 25-letni mieszkaniec Legionowa, Adrian O.

Dział: Legionowo

Na początku grudnia obok siłowni plenerowej przy ulicy Królowej Jadwigi wyrosła nowa konstrukcja do ćwiczeń. Oczywiście nie sama z siebie. Stało się tak za sprawą kilkunastu legionowskich zapaleńców. Postanowili oni przeszczepić na lokalny grunt street workout - wymyśloną za oceanem uliczną dyscyplinę sportową.

- Jakieś dwa lata zacząłem robić w Legionowie pierwsze treningi, wykorzystując place zabaw czy boiska, gdzie na bramce można było potrenować podciąganie lub jakieś wejścia siłowe. I pomyślałem, że fajnie byłoby ruszyć z tematem i zrobić tu miejsce do ćwiczeń z prawdziwego zdarzenia – wspomina  Jakub Orłowski, jeden z lokalnych pionierów street workout'u. Zjednoczenie zwolenników tego pomysłu ułatwiło hasło rzucone na znanym portalu społecznościowym. Wkrótce, dzięki inicjatywie lokalnej, pojawiła się szansa na pieniądze mające pomóc w jego realizacji. Niestety, pierwsze zetknięcie z tą formą wspierania mieszkańców przez jednostki samorządu terytorialnego zakończyło się fiaskiem.

Dział: Legionowo

W całym kraju 21 listopada jest obchodzony jako Dzień Pracownika Socjalnego. Od kilku lat, osoby związane z legionowską opieką społeczną spotykają się pod koniec listopada w sali widowiskowej ratusza, na uroczystej gali. Jak co roku jest ona też okazją do podsumowania kolejnej edycji projektu „Aktywność Drogą do Sukcesu”, finansowanego ze środków unijnych.

Tegoroczny Dzień Pracownika Socjalnego był wyjątkowy. – Dzisiaj będziemy podsumowywać już siódmą edycję projektu „Aktywność Drogą Do Sukcesu” i tym samym będziemy kończyć jego siedmioletnią realizację. Podsumujemy cały ten okres, wszystkie efekty, problemy i rezultaty, zastanawiając się i wyciągając wnioski na kolejne projekty – mówi Anna Brzezińska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Dział: Legionowo

Wygląda na to, że od 1 stycznia legionowianie jednak nie będą czerpać korzyści z posiadania karty „Warszawa Plus”. Jeden z zapisów uchwały rady miasta w tej sprawie zakwestionował mazowiecki wojewoda. Ratusz ma dwa wyjścia: albo szybko ją zmieni, albo wybierze drogę sądową.

W ślad za swoją decyzją Jacek Kozłowski nadesłał do ratusza tak zwane rozstrzygnięcie nadzorcze. Poszło o to, że do zniżek w opłatach za bilety okresowe Zarządu Transportu Miejskiego mieliby prawo wyłącznie mieszkańcy zameldowani w Legionowie. - Według wojewody takie kryterium jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Uchwała powinna dotyczyć osób zamieszkujących, a nie zameldowanych – mówi Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Legionowie.

Dział: Legionowo

Od początku stycznia swoją działalność rozpocznie Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Akademia rozwoju”, który mieście się w Legionowie przy ul. Krakowskiej. Placówka jest przeznaczona dla dzieci od 2,5 roku, które mają orzeczenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego z diagnozą niepełnosprawności sprzężonej, autyzmem lub zespołem Aspergera.

– Postanowiliśmy założyć Terapeutyczny Punkt Przedszkolny z  prostego powodu, po prostu brakuje takiego miejsca w powiecie legionowskim. Miejsca, gdzie dzieci bezpłatnie mogą korzystać z pięciogodzinnej terapii, która jest niezbędna do ich jak najlepszego funkcjonowania w przyszłości. Naszym celem jest „wyprowadzenie” dzieci do takiego poziomu, by w ciągu dwóch lat mogły jak najlepiej funkcjonować w placówce ogólnodostępnej – mówi Katarzyna Zatoń z „Akademii Rozwoju”.

Dział: Legionowo

Piątego grudnia spółdzielcza telewizja kablowa rusza z nową ofertą. Jak zwykle w przededniu Gwiazdki, mieszkańcy mogą liczyć na prezenty, których nie powstydziłby się sam Święty Mikołaj.

- Do skorzystania z promocji chcielibyśmy zaprosić zarówno nowych abonentów, dla których przygotowaliśmy atrakcyjne ceny dostępu do internetu oraz pakietów telewizji cyfrowej z internetem, jak i naszych stałych abonentów – dla nich mamy atrakcyjną ofertę przy przedłużaniu umów na czas określony – zachęca Bogusława Brzezińska ze Spółdzielczej Sieci Telewizji Przewodowej.

Dział: Legionowo

Wczoraj (2 grudnia) około godziny 18.30 na Alei Róż w Legionowie, tuż za wylotem z tunelu, doszło do kolizji.

Kierujący daewoo matiz, 24-letni Hubert G. podczas zmiany pasa ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia ze skodą rapid, kierowaną przez 29-letniego Michała S.

Dział: Legionowo

Przez cały piątek, sobotę i niedzielę w 18 sklepach działających głównie na terenie Legionowa, ale też Jabłonny, Chotomowa i Michałowa – Reginowa prowadzono  Świąteczną Zbiórkę Żywności. W akcję zaangażowało się aż 15 organizacji pozarządowych.

Zbiórkę jak co roku koordynował Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo. – Legionowo po raz szósty wzięło udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja jest zainicjowana przez Bank Żywności SOS w Warszawie.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna