MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

Od wtorku (28 października) od godziny 14.00 jest już prowadzona coroczna policyjna akcja Znicz. Działania potrwają aż do niedzieli (2 listopada) do godziny 22.00. Wzmożone patrole policji będą operowały nie tylko w rejonach cmentarzy, ale też i na głównych drogach wlotowych i wylotowych z miast.

W trakcie wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać przede wszystkim trzeźwość kierowców i prędkość z jaką się poruszają.

Dział: Legionowo

Nie da się ukryć, zwłaszcza przed kierowcami, że jedną z głównych legionowskich ulic  ostatnio wzięli w obroty drogowcy. Wprawdzie tylko pewien niedługi, acz kręty odcinek, ale patronujący jej Józef Piłsudski i tak miałby się z czego cieszyć.

Tak dla samorządowców, jak i dla poruszających się tamtędy legionowian powód tego pozytywnego zamieszania jest oczywisty. - Ten remont był konieczny ze względu na zły stan nawierzchni ulicy Piłsudskiego, na odcinku od ulicy Wysockiego do ronda przy ratuszu – mówi Lucjan Chrzanowski, zastępca prezydenta Legionowa. A jego szef, Roman Smogorzewski, dodaje: - Postanowiliśmy wyłączyć fragment, który był najgorszy. Obawialiśmy się, że mógłby nie przetrwać zimy albo koszty jego naprawy byłyby bardzo wysokie, zbliżone do kosztów tego remontu.

Dział: Legionowo

Mimo przenikliwego zimna, tłumy miłośników jazdy na rowerze wzięło udział w sobotniej (25 października) imprezie „Bądź lekki jak balonik”, zorganizowanej na placu przed Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2. 

– Legionowo Porusza niezależnie od pogody. Dzisiaj jest naprawdę zimno, a mimo tego bardzo wiele osób, w tym dużo młodych, zdecydowało się przejechać rowerem po nowej ścieżce rowerowej – mówił prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski. Bo to właśnie jej otwarcie było głównym punktem sobotniej imprezy.

Dział: Legionowo

Jak głosi billboard stojący przy ul. Królowej Jadwigi, już w przyszłym roku na terenie znajdującego się tam kompleksu placów zabaw i boisk powstanie tzw. park wodny. Z pomysłem jego budowy wystąpiły władze miasta, a w życie wcieli go Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne „Legionowo”.

    – Pomysł przypadł mi do gustu z tego względu, że widziałem takie rozwiązania zarówno w polskich miastach, jak i za granicą. Szczególnie w okresie letnim, w czasie upałów, cieszy się on bardzo dużą popularnością i nie widzę powodów, aby nasze ładne miasto było pozbawione takich atrakcji – mówi Grzegorz Gruczek, prezes PWK „Legionowo”.

Dział: Legionowo

Ulica Polankowa w Legionowie została w końcu utwardzona. Uroczyste otwarcie tej drogi odbyło się dzisiaj (25.10) o godzinie 15.00.

Ulica Polankowa to ważny odcinek komunikacyjny łączący obwodnicę Jabłonny z legionowskim Bukowcem (z ul. Gdyńską i ul. Kwiatową). Jej przebudowa kosztowała 170 tys. zł. Wszystkie uwagi do projektu zgłoszone przez użytkowników zostały uwzględnione w trakcie robót. Mimo niesprzyjającej pogody na uroczystość przybyło około czterdziestu mieszkańców. Miejską inwestycję poświęcił proboszcz jabłonowskiej parafii ks. Jerzy Sieńkowski, a wstęgę przecięło najmłodsze pokolenie z Polankowej oraz jedna z mieszkanek, która na tę chwilę czekała...41 lat.

Na uroczystości byli obecni: Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa, Janusz Klejment, przewodniczący Rady Miasta w Legionowie, a także zaproszeni goście. Zdjęcia z otwarcia ulicy w naszej galerii.

 

Dział: Legionowo

Od dzisiaj (24 października) pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie są już pełnoprawnymi uczniami tej placówki. O godzinie 9.00 odbyło się ich uroczyste pasowanie.

W tym roku w legionowskiej jedynce jest aż osiem klas pierwszych. Najpierw przedstawiciele każdej z nich złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Dział: Legionowo

Wici rozesłane przez Miejską Komisję Wyborczą okazały się skuteczne. Dzięki temu nie ma w Legionowie nikogo, kto przejście na samorządową dietę może świętować na miesiąc przed wyborami. Wyścig po mandaty będzie emocjonujący aż do samej mety.

W okręgu nr 13 w paradę wiceszefowi rady Mirosławowi Pachulskiemu weszli Łukasz Krupic, Jolanta Skóra i Magdalena Wnuk. Więcej szczęścia miała radna Agnieszka Borkowska z okręgu nr 14, której wyzwanie rzucił tylko jeden rywal – Beniamin Matecki. Najliczniejsza grupa chętnych do zasiadania w radzie miasta „ocknęła” się w okręgu nr 17, gdzie do Adama Aksamita doszlusowali Damian Piaścik, Marcin Pietuch, Mariusz Podgórski, Henryk Stankiewicz oraz Anna Sułkowska. Ponadto na czas wyjaśniła się sytuacja w okręgach nr 4 i 5. W obu kandydują obecni radni: Paweł Głażewski oraz Józef Dziedzic. Teoretycznie łatwiej powinien mieć ten drugi, gdyż w walce o głosy stanie przeciwko niemu jeden przeciwnik – młodszy prawie o połowę Łukasz Konstantynowicz. Paweł Głażewski będzie odpierał szturm czterech pretendentów: Rafała Frąckiewicza, Marcina Gortata (nie mylić ze słynnym polskim koszykarzem grającym w NBA), Łukasza Parchety i Aleksandry Więcek. Żaden z kandydatów na liście nr 4 nie przekroczył trzydziestki.

Dział: Legionowo

Marsze Różowej Wstążki mające zwracać uwagę na problematykę raka piersi są organizowane na całym świecie. W Legionowie do tej pory takiej inicjatywy nie było. W środę (22 października) zorganizowano go po raz pierwszy.

Legionowski marsz zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” oraz Klub Amazonek.

Dział: Legionowo

Latem doszło do serii pożarów altanek śmietnikowych znajdujących się w okolicy ul. Pałacowej na osiedlu Sobieskiego. Wszystko wskazywało na to, ze były to podpalenia. Po kilku miesiącach spokoju, podpalacz niestety znów dał o sobie znać. Być może nie na długo. Pojawiła się bowiem szansa na jego ujęcie.

Ostatni pożar mieliśmy w nocy z 5 na 6 października. Altanka, która się wówczas paliła nie nadaje się już do użytku. Grozi zawaleniem i musieliśmy ją zamknąć. Utrudnieniem dla mieszkańców jest to, że muszą wyrzucać śmieci do śmietnika obok, który też był nota bene już trzy razy podpalany – mówi Agnieszka Borkowska, kierowniczka administracji osiedla Sobieskiego.

Dział: Legionowo

W trakcie kampanii wyborczej należy wyjątkowo ważyć słowa. We wtorek przekonał się o tym Roman Smogorzewski, którego – w trybie wyborczym, a więc ekspresowym – zaciągnął przed oblicze Temidy jego rywal w walce o urząd prezydenta Legionowa, Konrad Michalski. Zaciągnął i pierwszą rundę tego pojedynku jednogłośnie przegrał.

Miejski radny i KW Prawo i Sprawiedliwość poczuli się trafieni werbalnym ciosem  prezydenta, który wyprowadził podczas wywiadu dla „Miejscowej”, zamieszczonego w relacji z rozpoczęcia jego kampanii. A konkretnie fragmentem: „(...) główna, największa w Polsce partia opozycyjna tak rejestrowała swoich ludzi, że nie umiała tego zrobić. I na razie w ogóle nie może zarejestrować kandydata na prezydenta”. Konrad Michalski wskazał na naruszenie swoich dóbr osobistych, skutkujących „utratą ewentualnego poparcia”. W ramach rekompensaty domagał się m.in. sprostowania oraz przeprosin. Kłopot w tym, że w dniu walki nawet nie wszedł do ringu.

Dział: Legionowo

W odróżnieniu od uczniów, przy okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele mają sporo pracy. Przynajmniej ci legionowscy, którzy na okoliczność branżowego święta zamieniają się w swego rodzaju zbieraczy. Ma się rozumieć, pochwał, wyróżnień i gratulacji.

Jak twierdzą sternicy miejskiej i powiatowej oświaty, zasłużonych. - W tym roku liczba wniosków złożonych przez placówki, mimo że została ograniczona do dwóch, dwukrotnie przekroczyła możliwości, jakimi dysponowała gmina, żeby nagrodzić wszystkich nauczycieli, którzy osiągnęli przewidziane kryteria – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna