MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

Alzheimer to straszna choroba. Osoby na nią ciepiące, stopniowo tracą kontakt z rzeczywistością i wymagają stałej opieki. Zdarza się jednak, że na chwilę jej pozbawieni, mogą wyjść z bezpiecznego domu lub ośrodka. Co wtedy?

Tu z pomocą przychodzi legionowski Urząd Miasta i jego Wydział Zdrowia Publicznego i Sprawa Społecznych, który rozpoczął wydawanie specjalnych naklejek informujących o tym, ze jej posiadacz cierpi na chorobę Alzheimera.

Dział: Legionowo

W poniedziałek: (27 lipca) ruszyła akcja „Lato w mieście”, zorganizowana wspólnie przez działające w spółdzielczej Scenie 210, Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Zajęcia odbywające się w osiedlowym klubie 411, a także przewidziane w ramach akcji wycieczki, to świetna alternatywa dla tych dzieci, które wakacje spędzają w mieście.

Dział: Legionowo

Wkrótce kolejna legionowska ulica zyska nowe, odświeżone oblicze. Urząd Miasta ogłosił bowiem przetarg dotyczący remontu odcinka ul. Krasińskiego. Prace mają ruszyć w sierpniu.

Firma, która zostanie wyłoniona w ramach przetargu, podejmie się prac budowlanych mających na celu poprawę stanu nawierzchni na odcinku drogi od ul. Sowińskiego do nowo wybudowanego ronda przy ul. Sobieskiego.

Dział: Legionowo

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. W spółce KZB nie rzucają słów na wiatr i zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami wzięto się tam ostatnio za modernizację ogrodzenia targowiska miejskiego. Kiedy się ona zakończy, będzie nie tylko ładniej, ale i bezpieczniej.

Prace związane z montażem wokół placu przy ulicach Sobieskiego i Krasińskiego tak zwanego ogrodzenia systemowego potrwają co najmniej przez kilka dni. Aby nie utrudniać kupcom handlu oraz obsługi stoisk i pawilonów, konserwatorzy z KZB wykonują prace co drugi dzień, z wyłączeniem dni targowych. Według władz spółki, lecz także zdaniem wielu okolicznych mieszkańców, wymiana starej siatki była konieczna nie tylko ze względu na poprawę estetyki, ale również po to, by zapewnić większe bezpieczeństwo: zarówno kupującym, jak i sprzedającym.

Dział: Legionowo

Trwa sesja rady powiatu. Rozpoczęła się od trzęsienia ziemi. Rezygnację z funkcji starosty złożył Jan Grabiec. Powodem takiej decyzji była propozycja objęcie przez niego stanowiska w administracji rządowej. Przed radnymi głosowania nad odwołaniem starego i powołaniem nowego zarządu.

Po godzinie 11.00 rada powiatu przyjęła porządek obrad dzisiejszej sesji. Na wniosek starosty wprowadzono do niego dwa punkty: pkt. 10 – w sprawie rezygnacji starosty legionowskiego i pkt. 10A – w sprawie powołania starosty legionowskiego, wicestarosty i pozostałych członków zarządu (przyjęcie przez radnych rezygnacji starosty jest bowiem jednoznaczne z rezygnacją całego dotychczasowego zarządu, stąd też konieczność powołania jego całego składu – przyp. red.). Za pierwszym wnioskiem głosowało 22 radnych, 1 się wstrzymał. Za drugim – 15, 6 było przeciw. Za odrzuceniem wniosku o powołaniu nowego składu zarządu zagłosowali radni opozycji. Argumentowali to tym, że lepiej by było tę decyzję odłożyć do następnej sesji, aby mieć czas na przedyskutowanie tej sprawy. Jan Grabiec stał na stanowisku, że konieczne jest zachowanie ciągłości pracy zarządu.

Godzina 11.58: Rada przyjęła rezygnację Jana Grabca, stosunkiem głosów 16 za, 6 wstrzymujących się. Za około pół godziny ma się odbyć głosowanie nad powołaniem nowego składu zarządu.       

Godzina 12.21: Jan Grabiec zarekomendował na stanowisko starosty swojego dotychczasowego zastępcę, Roberta Wróbla. Pod wnioskiem podpisało się 15 radnych. PiS zaproponował na to stanowisko Piotra Płaciszewskiego.   

Godzina 12.45: Radni głosują nad wyborem nowego starosty.

Godzina 13.25: Robert Wróbel, dotychczasowy legionowski wicestarosta został nowym starostą. Za jego kandydaturą zagłosowało 16 radnych. Za Piotrem Płaciszewskim było sześć osób.

godzina: 13.30: Robert Wróbel, nowy legionowski starosta, na stanowisko wicestarosty zaproponował Jerzego Zaborowskiego. Na pozostałych członków zarządu powiatu zarekomendował Michała Kobrzyńskiego, Annę Gajewską i Grzegorza Kubalskiego. Trwa przygotowywanie kart do głosowania.      

Godzina 14.10: Jerzy Zaborowski został wybrany wicestarostą. W skład zarządu powiatu weszli jeszcze: Michał Kobrzyński, Anna Gajewski i Grzegorz Kubalski.

Dział: Legionowo

Przy ulicy Sowińskiego w Legionowie, w miejscu dawnego małego bazarku, powstają nowoczesne i przede wszystkim estetyczne pawilony handlowe. Inwestycję tę realizuje legionowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa.

– Główną ideą tego przedsięwzięcia było poprawienie estetyki tego miejsca. W  stosunku do ratusza i innych inwestycji, które wkoło powstały, to miejsce zdecydowanie odbiegało od standardów – mówi Marek Petrykowski, wiceprezes zarządu SML-W w Legionowie.

Dział: Legionowo

Dziś (24 lipca) od wczesnych godzin porannych pod Areną Legionowo było spore poruszenie. Miasto odwiedziła bowiem ekipa TVP1 z emitowanym na żywo programem „Europa to my”. 

Sprawcą całego zamieszania był legionowianin zmagający się z chorobą SMA, Wojtek Kowalczyk. To właśnie on zgłosił nasze miasto do konkursu, pod wiele mówiącą nazwą „Europa to my”.

Dział: Legionowo

Podpisane jesienią porozumienie między legionowskim starostą Janem Grabcem, a prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim w sprawie budowy kładki nad torami, w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego przyniosło już wymierne efekty. Rozpoczęte w maju prace budowlane nabrały tempa i w obecnej chwili widać już ich pierwsze efekty.

Został zamknięty etap wykopu fundamentów i przeróbek instalacji. Pojawiły się też  pierwsze elementy konstrukcji stalowej. – Prace nabrały tempa. Poczyniono postępy w budowie głównych elementów konstrukcyjnych kładki. Są już szalowane miejsca, w których będą wylewane podjazdy. Niebawem pojawi się także konstrukcja nasuwana nad tory kolejowe, stanowiąca główne przęsło kładki łączącej dwie części miasta. Jest ona  przygotowywana przez firmę wykonująca roboty budowlane – wylicza Jan Grabiec, legionowski starosta.

Dział: Legionowo

W piątek (24.07) po godzinie 6.00 rano pod legionowską Arenę przyjeżdża kolejna ekipa filmowa. Program "Europa to my" nadawany przez telewizyjną Jedynkę będzie emitowany z Legionowa. Zapraszamy pod Arenę lub przed odbiorniki telewizyjne o godzinie 6.55.

Europa to My - Program realizowany wspólnie z Radiem ZET w różnych miejscach w Polsce, gdzie powstały inwestycje ze środków europejskich. W każdym odcinku autorzy prezentują efekty funkcjonowania tych realizacji, a także walory danego regionu czy miejscowości. /http://www.tvp.pl/program-telewizyjny/

 

Urzad Miasta legionowo

Dział: Legionowo

27 sierpnia 1990 roku w Legionowie utworzono Centrum Szkolenia Policji. Powstało ono na bazie czterech likwidowanych jednostek szkoleniowych: Wydziału Bezpieczeństwa Państwa ASW, Szkoły Ruchu Drogowego w Piasecznie, Ośrodka Doskonalenia Kadr Kierowniczych w Łodzi oraz Szkoły Chorążych Biura "B" MSW w Warszawie.

Ćwierćwiecze istnienia szkoły uczczono w ten wtorek podczas uroczystego apelu. – Te 25 lat to oczywiście wiele dokonań w różnych obszarach. To co daje nam największą satysfakcję, to przede wszystkim liczba naszych absolwentów – mówi insp. dr Roman Stawicki,  komendant CSP w Legionowie.

Dział: Legionowo

Dziś (22 lipca) w godzinach popołudniowych u zbiegu ulic Krasińskiego i Batorego w Legionowie doszło do zderzenia dwóch aut. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej oraz karetkę pogotowia i policję. 

Na szczęście stłuczka okazała się niegroźna w skutkach i nikt z jej uczestników nie doznał obrażeń.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna