MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

Jest duża szansa, że już w przyszłym roku na terenie Legionowa pojawi się nowa siłownia na świeżym powietrzu. Ma ona powstać na osiedlu Sobieskiego w pobliżu bloków, tak zwanych „setek” i być współfinansowana w ramach inicjatyw lokalnych. Na początku sierpnia o możliwości jej wybudowani osiedlowi radni rozmawiali z mieszkańcami pobliskich bloków.

Początkowo administracja osiedla Sobieskiego wspólnie z osiedlową radą planowały wykorzystać inicjatywę lokalną bo rozbudowy znajdującego się tam placu zabaw. Spółdzielnia złożyła już do urzędu miasta wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby ten plac zmodernizować.

Dział: Legionowo

Od tego roku spółka KZB Legionowo znacznie usprawnia zapisy na zajęcia odbywające się na Miejskiej Pływalni i zakup karnetów na nie. Od teraz będzie to można robić za pośrednictwem internetu.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy korzystają z pływalni w Legionowie przy ul. Królowej Jadwigi, wprowadzamy usprawniony system zakupu karnetów i biletów – mówi Irena Bogucka, prezes KB Legionowo Sp. z o. o.

Dział: Legionowo

Dziś tuż przed godziną 9.00 na ul. Karkowskiej w Legionowie, tuż przed wjazdem do tunelu doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i motocykla ranny został kierowca jednośladu.

Na miejscu jest policja. Po godzinie 9.00 przyjechały tam także dwie karetki  pogotowia. Rannemu jest udzielana pomoc medyczna. Policyjne czynności trwają. Nie wiadomo więc jeszcze jakie były okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Ruch w okolicy tunelu jest utrudniony. Odcinek ul. Krakowskiej został zamknięta dla ruchu, a kierowcy są kierowani na objazdy. Przed wjazdem i wyjazdem z tunelu tworzą się gigantyczne korki.

Aktualizacja

Z policyjnych ustaleń wynika, że winę za spowodowanie wypadku ponosi 60-letni kierowca volkswagena, który jadąc ul. Piastowską w kierunku ul. Krakowskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w motocykl marki suzuki, wyjeżdżający właśnie z tunelu. W wyniku zderzenie, kierujący nim 35-letni mężczyzna doznał złamania nogi. Poszkodowany trafił do szpitala na Bródnie. Obaj kierujący byli trzeźwi.   

Dział: Legionowo

Decyzję rządu o wpisaniu trzeciego odcinka przejścia przez Legionowo dk 61 do programu przebudowy dróg krajowych komentują Jan Grabiec, wiceminister administracji i cyfryzacji oraz Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Dział: Legionowo

Po wielu latach starań zapaliło się w końcu zielone światło dla przebudowy trzeciego odcinka przejścia przez Legionowo drogi krajowej nr 61, od wiaduktu do granicy z Michałowem – Reginowem. Na wtorkowym (25 sierpnia) posiedzeniu rządu zdecydowano o wpisaniu tej inwestycji do nowego programu przebudowy dróg krajowych. Decyzja rządu to niewątpliwie pierwszy sukces Jana Grabca na stanowisku wiceministra administracji i cyfryzacji. 

– Dzięki decyzji rządu, już tylko od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie zależało to kiedy rozpocznie się budowa. Pieniądze na realizację tej inwestycji są już zapisane w rządowym programie i teraz otwartą kwestią pozostaje termin ogłoszenia przetargu i rozpoczęcie prac budowlanych. Dołożę wszelkich starań, żeby ruszyły one jak najwcześniej – deklaruje wiceminister Grabiec.

Dział: Legionowo

Trwają prace nad zadaszeniem części trybuny na miejskim stadionie. Wykonawcą inwestycji, realizowanej przez KZB Legionowo Sp. z o. o. jest konsorcjum warszawskich firm Moris Polska Sp. z o.o. i Hydrochem DGE S.A. 

Wczoraj (25 sierpnia) na koronę legionowskiego Stadionu Miejskiego wprowadzono 20-tonową wiertnicę. Po jej uruchomieniu prace związane z budową dachu nad trybuną będą mogły ruszyć pełną parą.

Dział: Legionowo

Jak demokracja, to demokracja! Mieszkańcy III Parceli otrzymali kilka dni temu ankiety dotyczące opinii w sprawie zmiany lokalizacji filii miejskiej biblioteki. Mają w nich odpowiedzieć na pytanie, czy chcieliby przeniesienia placówek z Targowej i Olszankowej do pomieszczeń przy Alei Róż.

Skąd pomysł, aby po wielu latach książkowego status quo wprowadzić zmiany na legionowskiej mapie czytelnictwa? Zdaniem miejskich włodarzy zadecydowały złe warunki lokalowe. Filia na Olszankowej znajduje się na najwyższym piętrze i prowadzą do niej strome schody na zewnątrz budynku. Z kolei placówka na Targowej ulokowana jest w piwnicy, do której trudno dotrzeć osobom starszym czy niepełnosprawnym. Poza tym, małe pomieszczenia nie pozwalają na zainstalowanie komputerów oraz zakup nowych książek.

Dział: Legionowo

Termomodernizacja miejskich przedszkoli nr 3 i 11 to jedne z największych, ale oczywiście nie jedyne inwestycje oświatowe, realizowane w te wakacje przez KZB „Legionowo” Sp. z o. o. Na remonty w administrowanych przez siebie szkołach i przedszkolach spółka przeznaczy w tym roku 800 tysięcy złotych.

Remontowano nie tylko wnętrza placówek, ale też i ich najbliższe otoczenie.

Dział: Legionowo

Wakacje to zawsze pracowity okres dla spółki KZB „Legionowo”. Podczas, gdy nauczyciele i uczniowie mają wolne, ich miejsce w szkołach zajmują ekipy remontowo – budowlane. Jedną z największych realizowanych w tym roku przez KZB inwestycji oświatowych jest termomodernizacja dwóch miejskich przedszkoli na osiedlu Piaski.

Chodzi tu przedszkola nr 3 i 11. Wykonawcą prac jest wyłonione w przetargu warszawskie Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Artur Piechotka.

Dział: Legionowo

Dzisiaj (19 sierpnia) po godzinie 10.00 na ul Suwalnej w Legionowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Jego sprawca został ukarany mandatem.

76-letni mieszkaniec Legionowa jadąc rowerem od strony cmentarza, w kierunku ul. Olszankowej, zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z audi, kierowanym przez 42-letniego mężczyznę.

Dział: Legionowo

Wczoraj (18 sierpnia)około godziny 21.30 na ul. Warszawskiej w Legionowie doszło do tragicznego wypadku. 37-letni mężczyzna zginął pod kołami ciężarówki. Policjanci nie wykluczają samobójstwa.

Samochód ciężarowy marki DAF jechał od strony Zegrza w kierunku Jabłonny. W odległości kilkudziesięciu metrów od skrzyżowania z ul. Sobieskiego, na jezdnię wprost pod koła ciężarówki wtargnął 37-letni mężczyzna. Pieszy nie miał żadnych szans. Zginął na miejscu. 42-letni kierowca DAF-a był trzeźwy. Przybyły na miejsce prokurator, zdecydował, że ciało 37-latka zostanie skierowane na sekcję zwłok. – Policjanci razem z prokuraturą ustalają okoliczności i przebieg tego tragicznego zdarzenia. Nie wykluczamy również samobójstwa – mówi st. Asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

W czasie, gdy na miejscu tragedii trwały policyjne czynności, pas drogi w kierunku Jabłonny był wyłączony z ruchu.  

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna