MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

W tym roku wybrano nową radę ławniczą Sądu Rejonowego w Legionowie. Stanowi ona reprezentację ławników legionowskiego sądu wybranych na kadencję 2016 – 2019. Przewodniczącą rady po raz drugi została Ewa Milner-Kochańska. 

Ławnik sądowy w polskim wymiarze sprawiedliwości sprawuje funkcję społeczną. Określa się go również jako sędziego społecznego, który ma wpływ na ostatecznie wydany wyrok sądowy.

Dział: Legionowo

W niedzielę (7 lutego) na ul. Hetmańskiej doszło do rozboju. Ofiarą tego zdarzenia została starsza mieszkanka Legionowa, której skradziono torebkę. W wyniku upadku, spowodowanego nagłą szarpaniną, kobieta doznała także urazu barku. Sprawcą napaści był mężczyzna. Miał na sobie brązową kurtkę i jasne spodnie. 

Jak każdej niedzieli, pani Irena wracała o godz. 19:00 z Kościoła, mieszczącego się przy legionowskim Targowisku. Idąc do domu szła przez osiedle Sobieskiego. Na wysokości ul. Rycerskiej, osoby które jej towarzyszyły, rozeszły się do swoich domów. Pani Irena została sama.

Dział: Legionowo

W poniedziałek 1 lutego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się uroczystość, na której Komendant Główny Policji mianował nowe władze szkoły. Na stanowisko komendanta powołano insp. Annę Rosół, zaś pełnienie obowiązków jej zastępcy ds. dydaktycznych zostało powierzone podinsp. Iwonie Klonowskiej.  

    Nominację obu paniom wręczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk W skromnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej i dydaktycznej oraz słuchacze szkoły. Gratulacje nowej szefowej CSP złożył także prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski.

Dział: Legionowo

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Prokuratura Rejonowa w Legionowie informuje, że w dniach od 22 do 27 lutego w jej siedzibie przy ul. Sobieskiego 47 w godzinach od 9.00 do 15.00, w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw będą pełnione dyżury, podczas których wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą porad prawnych dla osób pokrzywdzonych przestępstwem.
   

Dział: Legionowo

Dzisiaj o godzinie 10.42 do stanowiska dowodzenia Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków na osiedlu Piaski. Na miejsce wysłano cztery wozy z JRG Legionowo. Zjawili się tam też ochotnicy z Jabłonny.

Do pożaru doszło w mieszkaniu znajdującym się na drugim piętrze budynku przy ul. Zegrzyńskiej 83. Źródło ognia znajdowało się na balkonie, a dym było widać z daleko. Pierwsza rota z ratowników z linią szybkiego natarcia weszła do mieszkania i podawał prąd wody z wnętrza lokalu. Drugi prąd był podawany z zewnątrz.

Dział: Legionowo

Od dzisiaj piesi i rowerzyści mogą już korzystać z kładki nad torami kolejowymi w ciągu ulic Parkowa i Wyszyńskiego. Inwestycję realizowało Starostwo Powiatowe w Legionowie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Legionowo.

W kwestii realizacji tej inwestycji oba samorządy podpisały w listopadzie 2014 roku porozumienie o partnerstwie  Budowa kładki rozpoczęła się 8 czerwca ubiegłego roku, a w piątek (29 stycznia) obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Dział: Legionowo

Urząd Miasta Legionowo rusza z nowym projektem, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli zbadać kamerą termowizyjną stan swoich nieruchomości. Planowane jest sprawdzenie 50 domów jednorodzinnych.

W ramach badania zostanie wykonanych od czterech do sześciu zdjęć, a następnie zostanie opracowany specjalny raport. Celem projektu jest zainteresowanie mieszkańców termomodernizacją swoich domów. Co to dokładnie oznacza?

Dział: Legionowo

Bezkrwawe łowy na dzikiego zwierza w Legionowie trwają w najlepsze i co najważniejsze przynoszą coraz lepsze efekty. Po III Parceli i osiedlu Sobieskiego, odłownia stanęła teraz na terenie wilii Kazinek, przy ul. Sobieskiego. Jej pojawienie się w tym miejscu miało związek z coraz częstszą obecnością dzików w tej części miasta.

Głównym celem było odłowienie trzech sztuk, które wyjątkowo sobie upodobały osiedle Jagiellońska, a zalegały zazwyczaj na terenie zrujnowanej wilii przy ul. Sobieskiego.

Dział: Legionowo

O tym, czy reklamy są w Legionowie problemem, czy szpecą one miasto i czy radni powinni uchwalić kodeks reklamowy – rozmawiano w trakcie konsultacji społecznych zorganizowanych w poniedziałek (17 stycznia) w legionowskim ratuszu. Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób.

– Konsultacje społeczne na temat ładu reklamowego w Legionowie przyciągnęły nie tylko mieszkańców, ale przede wszystkim przedsiębiorców, którzy są zainteresowani tym tematem. Dyskutowaliśmy o tym jakie zasady reklamowe powinny zostać przyjęte w mieście i przede wszystkim, czy takie zmiany powinny zostać wprowadzone – powiedziała Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo. Dyskusję poprzedził wykład architekta z Politechniki Warszawskiej, Grzegorza Buczka, w którym omówił on główne założenia uchwalonej jesienią ubiegło roku ustawy krajobrazowej. To bowiem ona daje gminom narzędzia do uporządkowania problemu kłopotliwych reklam.

Dział: Legionowo

W środę przed siódmą rano, nieopodal osiedla na legionowskim Bukowcu, doszło do tragicznego wypadku. W znajdującego się na torach człowieka uderzył jadący w kierunku Warszawy pociąg Kolei Mazowieckich. Mężczyzna zginął na miejscu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Dotychczasowe ustalenia są następujące: - Pan Rafał K. wszedł na tory przed nadjeżdżający pociąg. Z relacji maszynisty wynika, że zrobił to około stu metrów przed pociągiem. Maszynista oczywiście podjął manewr hamowania i dawał sygnały dźwiękowe, ale zachowanie Rafała K. wskazywało na to, że chyba czeka, aż ten pociąg go uderzy – informuje Ireneusz Ważny, Prokurator Rejonowy w Legionowie.

Dział: Legionowo

Trudno o konkurs bardziej przyjazny mieszkańcom Legionowa niż „Metamorfozy”. Dzięki niemu – przy wsparciu wielu lokalnych firm – można całkowicie gratis poprawić swój wygląd, kondycję fizyczną i zdrowie. W tym roku szansę na wygraną mają jeszcze cztery osoby. Jak pokazują przykłady dotychczasowych laureatów, naprawdę warto!

Do udziału w kolejnej edycji miejskiej akcji zgłaszają się następni legionowscy przedsiębiorcy - partnerzy Karty Dużej Rodziny, którzy zaoferują laureatom konkursu szereg atrakcyjnych usług, takich jak zabiegi fryzjerskie, kosmetyczne, dietetyczne, rollmasaż, usługi stylistki, brafittingu czy fotograficzne, a nawet bezpłatne rozliczenie rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna