MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

Dwie osoby ranne i zablokowana na ponad dwie godziny droga – to bilans wypadku do którego doszło w piątek po ósmej rano na ulicy Suwalnej w Legionowie. W zdarzeniu brał udział tylko jeden samochód. Świadkowie zdarzenia podejrzewają, że prowadzący toyotę, zanim uderzył w betonowy mur, zasłabł za kierownicą.

Według wstępnych ustaleń kierowca toyoty auris na legionowskich numerach rejestracyjnych przeciął przeciwległy pas ruchu, przejechał przez chodnik, a następnie uderzył w mur znajdujący się nieopodal „Orlika” na osiedlu Młodych. Brak na jezdni śladów hamowania wskazuje na to, że w tym momencie auto poruszało się jeszcze ze znaczną prędkością. Potwierdzają to również obrażenia ofiar. Jedną z nich, by podjąć akcję reanimacyjną, strażacy najpierw musieli wyciąć z roztrzaskanego pojazdu. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który poszkodowanego mężczyznę zabrał do szpitala na Bródnie. Ranną w wypadku kobietę, która skarżyła się na bóle w klatce piersiowej, również przetransportowano do szpitala. Obecni na miejscu policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia przebiegu i prawdopodobnych przyczyn wypadku.

Ruch na ulicy Suwalnej przywrócono około 10.30.

Dział: Legionowo

Oszuści żerujący na łatwowierności starszych mieszkańców Legionowa, znów uderzyli. 23 lipca do drzwi 82-letniej mieszkanki osiedla Jagiellońska zapukała młoda kobieta. Podała się za pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej i okradła ją na 300 złotych.

Kobieta powiedziała, że w budynku doszło do awarii głównej rury dostarczającej wodę i chciałaby sprawdzić, czy w jej mieszkaniu wszystko jest w porządku. Staruszka wpuściła ją do środka. – Poprosiła starszą osobę o odkręcenie wody w kuchni i w łazience. Kiedy staruszka zapytała się, kto zapłaci za tę wodę, usłyszała, że ma nadpłatę w wysokości 114 złotych – relacjonuje asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Dział: Legionowo

Zmienia się Legionowo, zmieniać się też muszą regulujące ten proces dokumenty. Ostatnie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta powstało siedem lat temu. Teraz przyszedł czas je odświeżyć.

- Mieszkańcy dosyć często zgłaszali postulaty o zmianę miejscowego planu zagospodarowania dla jakiegoś konkretnego obszaru. Ponieważ zebrało nam się sporo takich zgłoszeń, nadszedł czas na zmianę studium, które stanowi wytyczne do ustalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta – tłumaczy Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy ratusza. Rewolucji w przygotowanym projekcie studium nie ma. Pod ładnie brzmiącymi określeniami kryją się jednak treści, które nie wszystkim przypadną do gustu.

Dział: Legionowo

Yarn bombing, czyli „bombardowanie włóczką”, to odmiana sztuki ulicy polegająca na pokryciu kolorową włóczką na przykład latarni, słupów, ławeczek i drzew. Działania te mają na celu ozdobienie i zwrócenie uwagi na elementy przestrzeni miejskiej. No i przede wszystkim dodania im niepowtarzalnego uroku.

Jest szansa, że tak przyozdobione niedługo zostanie także Legionowa. O tym, czy yarn bombing przyjmie się w naszym mieście przekonamy się już 13 września

Dział: Legionowo

Legionowskie szkoły tętnią życiem przez cały rok. Kiedy uczniowie jadą na wakacje, ich miejsce zajmują pracownicy ekip budowlanych. Tyle że w ręce biorą nie długopisy i podręczniki, lecz materiały i narzędzia. A wszystko to pod czujnym okiem miejskiej spółki KZB, odpowiedzialnej również za remonty placówek oświatowych.

- W tym roku na remonty w placówkach szkolnych, przedszkolnych i pomocy społecznej spółka przeznaczyła prawie 1 mln zł. Roboty są wykonywane przez pracowników KZB oraz specjalistyczne firmy zewnętrzne – informuje Anna Łaniewska z KZB Legionowo. Jeden z większych wakacyjnych liftingów objął Zespół Szkół nr 1.

Dział: Legionowo

Blok nr 201 od lat cieszy się wątpliwą sławą. Na zwyczaje niektórych jego mieszkańców narzekają i sąsiedzi, i pracownicy administracji osiedla Sobieskiego. W poniedziałek znów potwierdziło się, że mają ku temu solidne podstawy.

Około południa pod budynek zajechały na sygnałach radiowozy i strażacki podnośnik. Jak później wyszło na jaw, miało to związek z lokatorem, który rozpętał rodzinną awanturę. Kiedy zaś uznał ją za zakończoną, na cztery spusty zamknął się w mieszkaniu. Na jego nieszczęście mundurowi nie zamierzali mu odpuścić.

Dział: Legionowo

Stare, metalowe urządzenia zabawowe, to na spółdzielczych placach zabaw już bardzo rzadki widok. Coraz częściej są one zastępowane przez nowoczesne, atrakcyjne i przede wszystkim bezpieczne zabawki drewniane. W ostatnim czasie na placach zabaw na osiedlu Jagiellońska, administracja przeprowadziła prawdziwą modernizacyjną ofensywę.

– W tym roku sporo tych placyków zrobiliśmy . Jedna były większe, inne  mniejsze. Między innymi zostały wymienione urządzenia zabawowe na placu zabaw pomiędzy blokiem 11 i 12, został doposażony plac przy budynku 23, wymieniliśmy też zabawki na placu między blokami 15 i 16, koło bloku 13 – mówi Beta Woźniak, kierownik administracji osiedla Jagiellońska.

Dział: Legionowo

Jeszcze niedawno organizowanie miejskich imprez plenerowych było domeną legionowskiego ratusza. Ostatnio coraz częściej ustępuje on pola społecznej prywatnej inicjatywie. Sobotni, IV Piknik Rodzinny przy ul. Królowej Jadwigi był tego świetnym przykładem.

Za piknikową ofertą dla mieszkańców stała Fundacja „Nasze jutro” wspomagana przez Stowarzyszenie „Razem dla Legionowa” i Klub Honorowych Dawców Krwi „Legion”. - Piknik ma na celu promocję zdrowej żywności, honorowego krwiodawstwa oraz  zachęcenie do udziału w akcji „Zostań wolontariuszem”. Zależy nam, aby młodzi ludzie zdobywali cenne doświadczenie, współpracując przy organizacji między innymi tego typu imprez, poznawali ciekawych ludzi i rozwijali swoje zainteresowania – mówi Przemysław Cichocki ze Stowarzyszenia „Razem dla Legionowa”.

Dział: Legionowo

Dzisiaj (8 sierpnia) około godziny 13.00 na ul. Sobieskiego w Legionowie doszło do groźnego wypadku. Starsza kobieta została potrącona przez samochód. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Zwycięstwa. 80-letnia Maria K. przechodziła na drugą stronę jezdni.

Dział: Legionowo

Pod koniec lipca osoba podająca się za pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej, po pretekstem awarii głównej rury weszła do mieszkania 82-letniej mieszkanki osiedla Jagiellońska i wyłudziła od niej 300 złotych.

W związku z tym przedstawiciele SML-W ostrzegają wszystkich mieszkańców spółdzielczych osiedli (wideo).

Dział: Legionowo

 

Legionowo było jednym z niewielu podstołecznych miast, które aktywnie wzięło udział w Powstaniu Warszawskim. Uroczyste obchody 70. rocznicy jego wybuchu odbywały się więc pod hasłem „Tu też było powstanie”. Tegoroczne uroczystości trwały cztery dni. Tyle, ile legionowski epizod warszawskiej insurekcji.

– To świadczy o tym jak wielką wagę władze miasta w relacji ze środowiskiem kombatanckim, coraz mniej licznym, ale ważnym dla miasta, przykładają do budowania  historycznej tożsamości miejsca, w którym żyjemy. Nasze miasto ma krótką historię, ale niektóre lata były naprawdę zapisane złotymi zgłoskami przez czyny i ofiarę ludzkiego życia – mówił prezydent Roman Smogorzewski.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna