MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

W ubiegłą środę (15 kwietnia) na dziedzińcu Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie stanął kilkumetrowy drewniany pegaz. Rzeźba skrzydlatego konia, to nagroda za zebranie największej ilości makulatury w akcji „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”, organizowanej przez Klub Gaja. 

– Szkoły zbierają makulaturę, a dochód z niej jest przeznaczany na wykup, leczenie i utrzymanie koni, które w przeciwnym wypadku trafiłyby do rzeźni – tłumaczy Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja. W ten sposób klubowi udało się już uratować 58 koni.

Dział: Legionowo

W czwartek (16 kwietnia) przedstawiciele powiatu legionowskiego podpisali umowę z wykonawca kładki nad torami w ciągu ul. Parkowej i Wyszyńskiego. Inwestycję tę zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Sp. z o.o.  

Budowa kładki będzie kosztowała niewiele ponad trzy miliony złotych. Wykonawca zobowiązał się, że wybuduje ją w ciągu 23 tygodni.

Dział: Legionowo

W związku z rozpoczętą przebudową ul Sobieskiego i Krakowskiej, zmieniły się trasy kursującej tamtędy komunikacji publicznej. Zmiany dotyczą zarówno autobusów ZTM jak i bezpłatnej linii dowozowej do dworca PKP.

Od dzisiaj, czyli od czwartku (16 kwietnia) na trasy objazdowe zostały skierowane autobusy linii ZTM i L10.

Dział: Legionowo

Katastroficzna według wielu osób wizja zamknięcia przejazdu kolejowego w ciągu ulic Parkowej i Wyszyńskiego nieco się oddaliła. Trwają rozmowy z Polskimi Liniami Kolejowymi, które są skłonne utrzymać go do czasu wejścia na budowę wykonawcy kładki.

- Otrzymaliśmy od kolei informację, że jest skłonna przedłużyć funkcjonowanie przejazdu do połowy maja. Ustalenia są takie, że ma to być termin maksymalny, bo jeśli wykonawca wcześniej wejdzie na budowę, to oczywiście przejazd zostanie zamknięty wcześniej. Trzeba też pamiętać, że zanim zacznie powstawać kładka, kolej musi zabrać swoją infrastrukturę z tego miejsca – mówi Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM w Legionowie. I tu pojawił się problem, bo spółka PLK chce jedynie prowizorycznie zabezpieczyć teren swych robót.

Dział: Legionowo

We wtorek (14 kwietnia) rozpoczęła się największa w tym roku powiatowa inwestycja drogowa realizowana na terenie Legionowa. Mowa tu o przebudowie ul. Krakowskiej oraz ul. Sobieskiego na odcinku od Krasińskiego do Parkowej. Prace mają potrwać do połowy lipca.

Inwestycja ma być prowadzone pod tak zwanym ruchem, czyli bez potrzeby zamykania całej drogi. Czasowych ograniczeń w ruchu lub też wyłączania z niego całych odcinków remontowanych ulic, nie da się niestety uniknąć.

Dział: Legionowo

Docierają do nas informacje o telefonach do mieszkańców Legionowa od osoby podającej się za pracownika/gońca Urzędu Miasta Legionowo, wyłudzającej dane osobowe oraz informacje na temat posiadanego majątku.
Nasi pracownicy nie dzwonią do mieszkańców, aby wypytać o informacje takie jak adres zamieszkania, posiadane nieruchomości czy działki.
Każdy przypadek próby wyłudzenia danych przez osobę podającą się za pracownika/gońca Urzędu Miasta Legionowo prosimy zgłosić Policji pod bezpłatnym numerem telefonu 997.

Dział: Legionowo

Kilka tygodni temu do prokuratury zgłosiła się 30-letnia kobieta i poinformowała śledczych, że jej był partner, 30-letni Konrad K. przez dwa lata znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna miał ją bić i wyzywać, zamykał ją w domu lub też ją z niego wypędzał. Nie dawał jej spokoju nawet jak się już od niego, razem ze swoimi dziećmi, wyprowadziła.

Wówczas były partner zaczął ją nękać telefonami i SMS-ami, w których groził je pozbawieniem życia, jeśli do niego nie wróci. Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie. Śledztwo przyspieszyło w ubiegłym tygodniu, kiedy to Konrad K. przyszedł  do swojej byłej partnerki.

Dział: Legionowo

W środę (8 kwietnia) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 odbyło się spotkanie mieszkańców bloków znajdujących się między ulicami Kazimierza Wielkiego, Mickiewicza i Jagiellońskiej, a władzami miasta i powiatu oraz inwestorem rozpoczętej tam niedawno inwestycji „Projekt park”. Organizatorkami spotkania byli dwaj działacze społeczni: Artur Pawłowski i Sławomir Rynek.

– Chcielibyśmy omówić tutaj sprawy, które powinny być omówione jakiś czas temu. Została rozpoczęta inwestycja, co do której są duże obawy zarówno ze strony mieszkańców jak również i lokalnych przedsiębiorców, którzy tutaj z nami także są – mówił w trakcie spotkania, Artur Pawłowski.

Dział: Legionowo

Większość czwartkowego kalendarza spotkań wicepremiera Janusza Piechocińskiego zapełniły wydarzenia związane z Legionowem. Najpierw otworzył w mieście swoje biuro poselskie, później odwiedził młodzież z „Konopnickiej”, a następnie, przy wsparciu zaproszonych znawców tematu, konferował z lokalnymi przedsiębiorcami.

Jak można było oczekiwać, na otwarciu biura poselskiego Janusza Piechocińskiego zgromadziło się liczne grono miejscowych oficjeli. Nie zabrakło też przedstawicieli organizacji pozarządowych i środowiska emerytów. Ponieważ biuro mieści się przy ul. Siwińskiego 37, czyli w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, minister gospodarki przy okazji podpytał szefostwo spółki, co słychać w temacie wdrażanego przez nią projektu kogeneracyjnego. Odpowiedź, jak to w trakcie wizycie dygnitarza, była optymistyczna i pokrzepiająca. Na marginesie warto wspomnieć, że prezes Narcyz Tokarski i Janusz Piechociński to starzy znajomi z czasów, kiedy jako członkowie ZMW mieli okazję podziwiać na Syberii osiągnięcia socjalistycznej gospodarki...

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej wicepremier zamienił się w nauczyciela. Na sali gimnastycznej poprowadził dla młodzieży lekcję wiedzy o społeczeństwie. Musiała być interesująca, bo uczniowie wysłuchali jej nadspodziewanie uważnie. Słów ministra gospodarki nie puścili też mimo uszu przedsiębiorcy zgromadzeni w restauracji Prezydencka. Zwłaszcza, że stanowiły one jedynie preludium do promujących działania biznesowe wystąpień ministerialnych urzędników i samorządowców związanych z Polskim Stronnctwem Ludowym. Na czele z marszałkiem województwa świętokrzyskiego i zarazem kandydatem na urząd prezydenta RP, Adamem Jarubasem. 

Dział: Legionowo

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego kontrolowali salony z automatami do gier, działające na terenie Legionowa. Celem tych działań było sprawdzenia, czy nie dochodzi tam do nielegalnych gier hazardowych.

– Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy oraz celnicy z Warszawy w trakcie prowadzonych czynności skontrolowali salony gier odnośnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych – informuje asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Dział: Legionowo

Od 25 marca do 2 kwietnia, KZB Legionowo za pośrednictwem „Miejscowej” prowadziło konsultacje w sprawie wyboru koloru elewacji dla dwóch miejskich przedszkoli,  przeznaczanych w tym roku do termomodernizacji. Chodzi tu o dwie placówki mieszczące się na osiedlu Piaski: PM nr 3 i PM nr 11.

Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania internautów i czytelnijów papierowego wydania „Miejscowej”.  

Proponowane kolory elewacji dla Przedszkola Miejskiego nr 11

76 proc. głosów

4 proc. głosów

15 proc. głosów

5 proc. głosów

 

Proponowane kolory elewacji dla Przedszkola Miejskiego nr 3

elewacja2 drzewa

53 proc. głosów

elewacja2 bez

3 proc. głosów

elewacja2 zolta

28 proc. głosów

elewacja2 drewno

16 proc. głosów

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna