MIEJSCOWA - Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Zegrze

Przełącz do wersji pełnej Zarejestruj się Zaloguj

Dział: Legionowo

Wszystko wskazuje na to, ze tak właśnie będzie wyglądać Galeria Legionowo, powstająca u zbiegu Piłsudskiego i Mrugacza. Wizualizacja obiektu pojawiła się na stornie internetowej firmy Retail Concept, specjalizującej się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych.

Choć na placu budowy od dłuższego czasu nic się nie dzieje, to z informacji zawartych na stronie firmy wynika, że Galeria Legionowa ma zostać oddana do użytku w czwartym kwartale 2015 roku.

Dział: Legionowo

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Urząd miasta w Legionowie ogłosił przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy Centrum Komunikacyjnego. Termin składania ofert mija 31 marca. Jeśli przetarg uda się szybko rozstrzygnąć, centrum powinno być gotowe wiosną 2016 roku.

Z informacji umieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo można się dowiedzieć, że przedmiotem zamówienia jest dokończenie budowy Centrum Komunikacyjnego wraz z instalacjami i infrastrukturą techniczną niezbędną dla jego funkcjonowania, obsługą komunikacyjną oraz budowlane roboty wykończeniowe

Dział: Legionowo

Od początku maja mieszkańcy miasta będą mogli zaopatrzyć się w Kartę Legionowianina, która umożliwi im tańszy zakup okresowych biletów ZTM-u. Dzięki przystąpieniu gminy do programu „Warszawa Plus” w portfelach pasażerów może zostać ponad 200 zł rocznie. Pod jednym wszakże warunkiem: swój podatek dochodowy muszą rozliczać w legionowskim urzędzie skarbowym.

Po odgwizdanym przez mazowieckiego wojewodę faulu na prawie - zakwestionował on przyjęte przez Radę Miasta Legionowo kryterium zameldowania, jako przepustkę do udziału w projekcie Zarządu Transportu miejskiego – w środę radni znów podeszli do tematu. Mimo wiary w moc swoich argumentów, ratusz postanowił nie boksować się z wojewodą w sądzie administracyjnym i dał za wygraną.

Dział: Legionowo

Pod koniec ubiegłego tygodnia na legionowską komendę policji zadzwoniła kobieta. Poinformowała dyżurnego, że jej 22-letni syn po kolejnej domowej awanturze wyszedł z domu zabierając jej portfel, w którym był dowód osobisty i karta bankomatowa. Przyznała się też do tego, że syn już od dłuższego czasu się nad nią znęca i jej wygraża.

Gdy policjanci weszli do mieszkania kobiety i próbowali zatrzymać 22-letniego Piotra B., ten  zaczął im stawiać czynny opór. Zgniótł szklankę, którą akurat trzymał w ręku i kawałkiem szkła zaatakował interweniująca policjantkę. Funkcjonariuszka została ranna.

Dział: Legionowo

Do takich scen, na głównej ulicy miasta chyba jeszcze nigdy wcześniej nie doszło. Policjanci patrolujący w nocy z soboty na niedzielę (21/22 lutego) ul. Piłsudskiego stali się świadkami prawdziwej bijatyki. Natychmiast przystąpili do akcji. Zatrzymali w sumie sześć osób.

Do zdarzenia doszło po godzinie 4 w nocy. Uczestnicy bójki okładali się pięściami i  kopali się. Jeden z awanturników do zadawania ciosów współuczestnikom bijatyki wykorzystywał nawet... metalowy kosz na śmieci.

Dział: Legionowo

Dobiega końca coroczny przegląd instalacji gazowej na osiedlu Sobieskiego. W jego trakcie fachowcy dotarli do mieszkań, w których występują pewne nieprawidłowości. Są one zresztą typowe także dla innych spółdzielczych osiedli w Legionowie.

Uwagi kontrolerów dotyczą głównie lokali po remontach kuchni. Przy ich nowej aranżacji firmy często nie informują klientów o wymogach dotyczących lokalizacji kuchenki i zaworu odcinającego gaz. Czasem z niewiedzy, innym razem z pełną świadomością budowlanej fuszerki. Wtedy robi się problem, bo wszelkie uchybienia wykazywane są w pokontrolnym protokole.

Dział: Legionowo

Po ponad czterech godzinach zakończyła się policyjna akcja w wieżowcu przy ul. Siwińskiego. Jeden z lokatorów zabarykadował się w swoim mieszkaniu i nie chciał wpuścić policjantów. Istniało realne zagrożenie, że może spróbować wyskoczyć z okna. 

Wszystko zaczęło się około godziny siódmej rano, gdy do jednego z mieszkań na ostatnim piętrze budynku zapukali policjanci. Zostali oni tam wezwani przez konkubinę lokatora, a sama interwencja dotyczyła prawdopodobnie sprzeczki domowej.

Dział: Legionowo

Nie ma własnej biblioteki, basenu czy kina. Ale ostatnio wzbogaciło się o placówkę innego rodzaju. Od kilkunastu dni na osiedlu Kozłówka działa filia legionowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dlaczego właśnie tam?

- Po pierwsze chcieliśmy być bliżej naszych klientów, udogodnić im dotarcie do naszej siedziby. Poza tym, mieszka tu coraz więcej ludzi i coraz więcej rodzi się także problemów. To właściwe miejsce, żeby usytuować tego typu instytucję – uważa Anna Brzezińska, dyr. Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie. Aktualnie stanowi on oparcie aż dla 112 rodzin z Kozłówki. Filia obsługująca też większość III Parceli jest tam więc potrzebna bardziej niż gdzie indziej. Jej czterech pracowników o nudzie może raczej zapomnieć.

Dział: Legionowo

Wczoraj (18 lutego) przed godziną 21.00 na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Parkowa i Wyszyńskiego doszło do kolejnego tragicznego wypadku. 52-letni mężczyzna zginął potrącony przez pociąg.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł na torowisko w momencie gdy rogatki były opuszczone. Potrącił go pociąg Kolei Mazowieckich, relacji Warszawa Lotnisko Chopina – Modlin.

Dział: Legionowo

W ubiegłym tygodniu teren u zbiegu ul. Krasińskiego i Sobieskiego, który jeszcze do niedawna służył za parking dla kupców i klientów miejskiego targowiska, został ogrodzony. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy prawdopodobnie stanie tam market sieci Netto.

W planie zagospodarowania przestrzennego teren o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych został przeznaczony pod działalność usługową. Na początku listopada legionowskie starostwo powiatowe wydało pozwolenie na budowę na tej działce obiektu handlowo – usługowego.

Dział: Legionowo

We wtorek (17 lutego) przed godziną 15.00 na rondzie Piłsudskiego, niedaleko legionowskiego ratusza, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Pieszy potrącony przez samochód osobowy, trafił do szpitala.

Z policyjnych ustaleń wynika, że opel corsa kierowany przez 61-letnią Halinę P. jechał ul. Piłsudskiego w kierunku Sobieskiego. Tuż za rondem, na przejściu dla pieszych znajdującym się na wysokości sklepu Carrefour, kobieta potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 51-letniego Krzysztofa N.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Miejscowej

Góra Wersja oryginalna