fot. arch.

Istnieje szansa, że przy wykorzystaniu środków z rządowego program „Maluch+” powstanie w Legionowie kolejna placówka opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Wniosek w tej sprawie został pozytywnie zaopiniowany, a następnym krokiem powinno być podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji.

Wstępna koncepcja zakłada budowę dwukondygnacyjnej filii żłobka o całkowitej powierzchni około 1200 m2. Przewiduje się tam umiejscowienie sześciu sal dla dzieci, każda po 75 m2. Przy poszczególnych salach przewidziano sanitariaty, pomieszczenia do mycia i przechowywania nocników oraz pomieszczenie gospodarcze dla każdej z grup. Ponadto w nowo projektowanym budynku znajdą się sala terapeutyczna (70 m2), sala terapii światłem i sale zajęć SI (30 m2).

Na działce przy planowanym żłobku powstanie wyodrębniony plac zabaw przeznaczony wyłącznie do użytku dzieci uczęszczających do tej placówki. Teren, na jakim ma ona wyrosnąć, sąsiaduje ze zlokalizowaną na terenie dzielnicy Piaski legionowską Szkołą Podstawową nr 8. Jak oceniają miejscy specjaliści od oświaty, nowy żłobek odpowie na potrzeby rodzin z małymi dziećmi i razem z tymi już funkcjonującymi zapewni miejsce dla wszystkich mieszkańców biorących udział rekrutacji.