Chociaż, zwłaszcza w Legionowie, nazwa tej bakterii brzmi całkiem swojsko i przyjaźnie, lepiej trzymać się od niej z daleka. Z tego właśnie powodu, w trosce o zdrowie użytkowników, czasowo zamknięto pływalnię miejską przy ul. Królowej Jadwigi.

Według komunikatu, jaki w czwartek wieczorem (7 września) opublikowała zarządzająca obiektem spółka KZB Legionowo, bezpośrednim powodem zamknięcia pływalni były nieznacznie przekroczone normy mikrobiologiczne badań wody. A dokładniej rzecz ujmując, podejrzenie wystąpienia bakterii legionelli. Dlatego też, kierując się dobrem użytkowników, podjęto decyzję o czasowym zamknięciu popularnego miejsca wodnej rekreacji. – Ta przerwa jest niezbędna dla wykonania czynności, które mają doprowadzić wodę w pływalni do właściwych parametrów, a także ze względu na czas oczekiwania na wyniki powtórnego badania wody – tłumaczy zarządca obiektu. I jak zaznacza, może ono potrwać jeszcze około dziesięciu dni.

Spółka KZB Legionowo zaprasza zarazem wszystkich miłośników zdrowej rekreacji do odwiedzenia drugiego prowadzonego przez siebie w mieście obiektu basenowego – pływalni Wodne Piaski. Do niej sanepid nie miał żadnych uwag. – Badania wody przeprowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej potwierdziły, że wszystkie parametry naszej wody są bez zarzutu – potwierdza Zbigniew Garbaczewski, kierownik pływalni Wodne Piaski.