fot. Fb KS Legionovia

Plotek, zwłaszcza tych bezpodstawnych, komentować właściwie nie warto. Czasem jednak, dla uspokojenia nastrojów, należy od tej zasady odstąpić. Z takiego zapewne założenia wyszły ostatnio władze piłkarskiej Legionovii Legionowo, umieszczając w sieci komunikat dotyczący szkoleniowca pierwszej drużyny.

Kto i kiedy rozpuścił internetowe wieści o zakusach na zwolnienie trenera Michała Pirosa, za bardzo nie wiadomo. Wieści o tyle bez sensu, że zarówno boiskowa postawa zawodników Novii, jak również lokata drużyny w tabeli absolutnie takiego kroku by nie uzasadniały. Tak czy inaczej, mając na względzie dobrą atmosferę wokół całej futbolowej ekipy, kierownictwo legionowskiego klubu opublikowało w poprzedni wtorek (8 listopada) krótki, lecz wymowny komunikat. Jego treść wygląda następująco: „W związku z pojawiającymi się spekulacjami i plotkami Zarząd KS Legionovia Legionowo pragnie jednoznacznie zapewnić o poparciu dla trenera Michała Pirosa. Jesteśmy w pełni zadowoleni z pracy, jaką trener Piros wykonuje na stanowisku szkoleniowca I drużyny od ponad 2 lat”.

Zadowoleni są też, jak wynika z komentarzy pod postem, legionowscy kibice. „Michał Piros to jeden z najzdolniejszych trenerów w Polsce, kwestia czasu, kiedy zawita do Ekstraklasy. Brawo Zarząd! Mam nadzieję, że tym komunikatem zakończy się ten temat, bo jest w ogóle niepotrzebny” – napisał jeden z fanów Legionovii. Nic dodać, nic ująć. I można grać dalej.