W ostatnią sobotę października reprezentanci Uczniowskiego Klubu Pływackiego Ósemka Legionowo wzięli udział w XI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w pływaniu. Tydzień później pojechali zaś na zawody PowerSwim Ciechanów 2022. Z obu tych imprez przywożąc nie tylko doświadczenie, lecz także rekordy i medale.

Trenujących na zarządzanej przez spółkę KZB Legionowo pływalni Wodne Piaski zawodników Ósemki pojechało do Ostrołęki czternaścioro. Trenerzy Sebastian Twardowski oraz Jędrzej Sieczych zabrali na mistrzostwa swoich czołowych pływaków z roczników 2008-2014. Znaleźli się w tej grupie, począwszy od najmłodszych: Oliwia Krauze, Daria Lech, Oliwia Majewska, Mikołaj Popławski, Marek Franica, Lena Szopa, Anna Wiśniewska, Hanna Fałatowicz, Wanda Żelichowska, Aleksander Wiącek, Jakub Bany, Stanisław Mikuła, Wojciech Wołczyk i Karol Okurowski. Najlepiej z tego grona spisała się 11-letnia Anna Wiśniewska, która wywalczyła brązowy krążek na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Co bez wątpienia i ją, i jej legionowskich szkoleniowców bardzo ucieszyło.

Tak więc z jeszcze większymi apetytami ekipa Ósemki wybrała się w kolejną sobotę na zawody do Ciechanowa. Tym razem w jej składzie znaleźli się pływacy z roczników 2008-2012: Hanna Sawicka, Kalina Olech, Daria Lech, Oliwa Majewska, Marek Franica, Mikołaj Popławski, Wanda Żelichowska, Anna Wiśniewska, Jakub Bany, Jan Sitek, Karol Michalski, Wojciech Wołczyk, Karol Okurowski i Wojciech Puszkarski. Tym razem lepiej spisali się chłopcy. Wojciech Wołczyk zdobył brązowy medal na 100 m stylem klasycznym, natomiast Wojciech Puszkarski znalazł się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym. – Wielu naszych zawodników ustanowiło w Ostrołęce i Ciechanowie swoje nowe rekordy życiowe, zdobywając kolejne cenne doświadczenie w rywalizacji sportowej, które z każdymi zawodami procentuje. A najważniejsze, że nie brakowało im też w trakcie tych zmagań uśmiechu, który towarzyszył naszym pływakom przez cały czas zmagań na pływalni – podsumowuje Sebastian Twardowski, trener z klubu UKP Ósemka Legionowo.