Trwa świetna seria Legionovii KZB Legionowo. W sobotę (27 marca) podopieczni trenera Michała Pirosa, pokonując na własnym boisku 2:1 Błoniankę Błonie, odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Rundę zasadniczą w III lidze w grupie Warszawa 1 Legionovia zakończyła na drugim miejscu. Jej strata do lidera, Pogoni Grodzisk Mazowiecki, wynosi siedem punktów.

Pierwsze pół godziny meczu z Błonianką Bonie było dość wyrównane, jednak z lekką przewagą Legionovii. To właśnie gospodarze mieli na początku spotkania najlepszą okazję do tego, aby wyjść na prowadzenie. Doskonałą szansę na zdobycia gola miał Andrzej Trubeha. Jego strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości poszybował jednak nad poprzeczką bramki Błonianki. To, co nie udało się najlepszemu strzelcowi jesieni w zespole z Legionowa, wyszło jego kapitanowi. W 32 minucie Patryk Koziara strzelił swojego kolejnego gola z rzutu karnego. Jeszcze w pierwszej połowie goście mogli doprowadzić do wyrównania, bramkarz Legionovii Jan Krzywański doskonale sobie jednak poradził z groźnym strzałem zawodnika Błonianki.

Zaraz po wznowieniu gry po przerwie podopieczni trenera Pirosa zadali swoim rywalom kolejny zabójczy cios. Gola na 2:0 już w 47 minucie spotkania zdobył Bartosz Mroczek. Okazało się jednak, że nie był to jeszcze koniec emocji w tym meczu. Osiem minut po podwyższeniu przez Legionovię prowadzenia gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową. W 55 minucie strzelił ją Dawid Jarczak. Po tym trafieniu Błonianka złapała wiatr w żagle. Przyjezdni zaczęli przeważać i z minuty na minutę stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramkę Legionovii. Gospodarzom udało się na szczęście utrzymać prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego.

Legionovia Legionowo – Błonianka Błonie 2:1 (1:0)

Bramki: Koziara (32′ k), Mroczek (47′) – Jarczak (55′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński, Kluska (72′ Dobrogost), Bajdur (90′ Papazjan), Mroczek (90′ Karabin), Trubeha

Błonianka: Łysik – Skowron, Ćwik, Brewczyński (85′ Ruciński), Jarczak, Jendryczko, Niezgoda, Zalewski (54′ Kostyk), Czapa, Dębski, Faliszewski (79′ Krawczyk)