Ostatnia kolejka w niższych ligach to przede wszystkim pierwsze zwycięstwo i pierwsze ligowe punkty czwartoligowego Sokoła Serock. W lidze okręgowej świetnie spisują się rezerwy Legionovii, które awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Dąb Wieliszew cały czas plasuje się w środku stawki, a Madziar Nieporęt, mimo ostatniej porażki, coraz bardziej oddala się od strefy spadkowej.

Pierwsze zwycięstwo Sokół odniósł w starciu z Drukarzem Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla serockich „mydlarzy”. W następnej kolejce serocczanie zmierzą na wyjeździe z Makowianką Maków Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 23 października o godzinie 13.00.

Z perspektywy kibica z powiatu legionowskiego najważniejszym wydarzeniem 10. kolejki ligi okręgowej było derbowe starcie rezerw Legionovii Legionowo z Dębem Wieliszew. Mecz zakończył się zwycięstwem legionowian 4:2. Natomiast Madziar Nieporęt przegrał 2:3 z Bugiem Wyszków.

W następnej kolejce znów będziemy mieli derby. Tym razem zmierzą się ze sobą Legionovia II Legionowo i Madziar Nieporęt. Spotkanie zostanie rozegrane 23 października o godzinie 13.30 w Legionowie. Tego samego dnia o 14.00 Dąb Wieliszew zagra na wyjeździe z Wichrem Kobyłka.