Jak zapowiedział Miejski Ośrodek Kultury, wkrótce ujrzy światło dzienne płyta kierowanej przez Michała Junga Legionowskiej Orkiestry Barokowej. Będzie ona stanowiła swoiste artystyczne podsumowanie ponad dwuletniej pracy działających pod bokiem MOK-u, a dzięki koncertom poznanych już wcześniej przez publiczność instrumentalistów.

Funkcjonująca w mieście Legionowska Orkiestra Barokowa, posiadając w swym instrumentarium między innym klawesyn, to jeden z niewielu tego rodzaju zespołów w naszym kraju. Jego młodzi, choć już doświadczeni muzycy mieli sporo okazji, aby pokazać melomanom, co potrafią. Teraz, dzięki wydaniu kompaktowego krążka, miłośnicy klasycznych dźwięków będą mogli zabrać je sobie do domów. – Na naszej płycie znajdą się utwory między innymi takich autorów, jak Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel czy Wolfgang Amadeusz Mozart – zapowiadają członkowie Legionowskiej Orkiestry Barokowej. Przy okazji warto wspomnieć, że wydanie tej muzycznej publikacji wsparł finansowo Prezydent Miasta Legionowo.

W szerokim repertuarze orkiestry, składającej się z młodych i pełnych pasji ludzi, można znaleźć dzieła epoki baroku, renesansu i klasycyzmu, jak również utwory późniejsze. Legionowska Orkiestra Barokowa wykonuje muzykę instrumentalną oraz wokalną – zarówno sakralną, jak i świecką. Celem zespołu jest przybliżenie słuchaczom bogactwa muzyki barokowej, renesansowej czy klasycystycznej w jej oryginalnym, historycznym wymiarze. Ostatnio próbkę umiejętności orkiestry można było otrzymać za pośrednictwem internetowej strony Miejskiego Ośrodka Kultury, słuchając okolicznościowego koncertu zatytułowanego „Świąteczne Inspiracje”.

Poprzedni artykułKorekta do budżetu
Następny artykułKino na dziko
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.