W ramach cyklu KINO OTWARTE online 19 lutego Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie serdecznie zaprasza na nominowany do Oscara w kategorii najlepszych filmów nieanglojęzycznych, pełen czarnego humoru komediodramat „Dzikie historie”.

„Dzikie historie” to tak naprawdę nie jeden film, lecz sześć filmowych opowieści „o niezwykłej przyjemności, jaką daje… utrata kontroli”, jak to określił scenarzysta i reżyser filmu Damián Szifron. A mówiąc wprost, są to historie spokojnych ludzi, którym w pewnym momencie puszczają nerwy. Recenzent z pisma „The Hollywood Reporter” scharakteryzował ten przebój festiwalu w Cannes następująco: „Zwariowane poczucie humoru, dbałość o wizualną stronę filmu, doskonałe użycie muzyki i bohaterowie na skraju załamania. Nic dziwnego, że bracia Almodóvar chcieli wyprodukować ten film”.

Wprowadzenie do wspólnego seansu online tradycyjnie przedstawi internetowym widzom dziennikarka filmowa Magdalena Felis. Początek 19 lutego o godz. 20.00 (obowiązują zapisy). Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu proszone są o przesłanie maila o treści: „DZIKIE” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 18 lutego br. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów pozostaje ograniczona.