Legionowskie dzieci i młodzież od lat regularnie „łapią się” do prestiżowego grona laureatów konkursu pod nazwą „Ośmiu Wspaniałych”. Wkrótce okaże się, czy będzie tak również podczas rozpoczętej właśnie jego kolejnej edycji. Jedno jest pewne: już można zgłaszać kolejnych kandydatów.

Głównym celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Jego już 28 stołeczna edycja to szansa na docenienie nowej grupy nastoletnich liderów, także z Legionowa. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku jego młodzi mieszkańcy zostali laureatami w kategoriach Ósemka Junior oraz Ósemeczka. A nie były to przecież pierwsze wyróżnienia dla miejskich uczniów. No i zapewne nie ostatnie. – Mamy nadzieję, że w państwa bezpośrednim otoczeniu nie brakuje młodych osób, które zasługują na miano „wspaniałego”. Dlatego zachęcamy do zgłaszania ich kandydatur do konkursu – zwracają się do mieszkańców legionowscy urzędnicy.

W związku ze stanem pandemii członkowie konkursowego komitetu organizacyjnego podjęli decyzję o umożliwieniu przesyłania kandydatom zgłoszeń w formie skanu na e-maila lub pocztą, nie wykluczając jednak złożenia dokumentacji osobiście. W przypadku edycji stołecznej formularze zgłoszeniowe można dostarczać na adres e-mailowy: k.staniszewska@swiatnatak.pl albo osobiście lub pocztą na adres: Fundacja „Świat na Tak” Al. J. Ch. Szucha 27, 00-580 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”. Zgłoszenia należy składać do 12 lutego br.