Olivia Różański, fot. DPD Legionovia

Zanim do akcji wejdą ich zawodniczki, działacze DPD Legionovii kontynuują ofensywę na rynku transferowym. Przed kilkoma dniami klub poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z Olivią Różański, najlepiej punktującą przyjmującą Ligi Siatkówki Kobiet.

Obchodząca niedawno 23 urodziny przyjmująca była w ostatnim sezonie wyróżniającą się postacią LSK. Zdobyła w sumie aż 348 punktów, co było najlepszym wynikiem wśród przyjmujących, a trzecim wśród wszystkich zawodniczek ligi. Obok potężnych ataków Olivia Różański wyróżniała się również w grze blokiem. Podczas minionej edycji rozgrywek zdobyła tym elementem 42 punkty i tutaj także żadna przyjmująca z ligi nie była od niej lepsza.

Mierząca 184 cm wzrostu skrzydłowa przyszła na świat we francuskim Albi. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a ostatnie trzy sezony spędziła w ekipie BKS Bielsko-Biała. Ma za sobą również debiut w barwach reprezentacji Polski. – Bardzo się cieszę, że przez najbliższe dwa lata będę zawodniczką DPD Legionovii. Mam nadzieję, że pod okiem trenera Alessandro Chiappiniego rozwinę się jako siatkarka i razem z zespołem osiągniemy wspaniałe sukcesy – powiedziała zadowolona siatkarka.

Z nowego nabytku legionowskich działaczy cieszy się też oczywiście włoski szkoleniowiec, z którym zresztą wszystkie kadrowe ruchy klubu są konsultowane. – Olivia to ogromny talent. Pomimo młodego wieku jest już doświadczona w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej. Ma ogromne umiejętności: zarówno fizyczne, jak i techniczne. Lubię jej osobowość i boiskowy charakter. Podoba mi się też jej ciągła chęć rozwoju siatkarskiego – komplementuje zawodniczkę Alessandro Chiappini.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe zakupy oraz płynące z klubu informacje, skład DPD Legionovii na najbliższy sezon ligowy można właściwie uznać za skrystalizowany. Prezentuje się on następująco:
rozgrywające: Alicja Grabka, Diana Dąbrowska
przyjmujące: Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Daria Szczyrba, Zana Zdovc Sporer
atakujące: Julie Oliveira Souza, Marta Matejko
środkowe: Maja Tokarska, Shelly Stafford, Paulina Majkowska
libero: Izabela Lemańczyk, Klaudia Kulig.

Poprzedni artykułOdpowie za stalking
Następny artykułWarsztaty z algorytmem
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.