fot. arch.

Stefano Lavarini, nowy trener żeńskiej siatkarskiej drużyny narodowej, powołał niedawno szeroką kadrę na zbliżający się sezon reprezentacyjny. Znalazły się w niej aż trzy zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo: Alicja Grabka, Aleksandra Gryka, a także Olivia Różański.

Zanim biało-czerwone wystąpią w jesiennych, rozgrywanych na terenie Polski oraz Holandii mistrzostwach świata, gdzie w grupie zmierzą się z Turcją, Dominikaną, Koreą Południową, Tajlandią i Chorwacją, czeka je ważny sprawdzian w Lidze Narodów. I póki co to właśnie z myślą o nim doświadczony szkoleniowiec z Półwyspu Apenińskiego powołał siatkarki, które będzie chciał przetestować w ogniu turniejowej walki. Jak podał Polski Związek Piłki Siatkowej, do 3 maja selekcjoner ma potwierdzić listę 25 siatkarek, które pojawią się w składzie na te rozgrywki.

Aktualnie skład kadry reprezentacji Polski kobiet na Siatkarską Ligę Narodów wygląda następująco: rozgrywające – Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz; atakujące – Karolina Druzkowska, Malwina Smarzek-Godek, Magdalena Stysiak; przyjmujące – Martyna Czyrnianska, Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska; libero – Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska; środkowe – Klaudia Alagierska, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel i Kamila Witkowska.