O ile „zwykłym” uczniom podstawówek czy gimnazjów strajk nauczycieli mógł być nawet na rękę, absolwentom tych placówek przysporzył dodatkowej porcji nerwów. O swój najważniejszy w życiu egzamin drżeli w Legionowie zwłaszcza maturzyści. Wygląda jednak na to, że przystąpią do niego bez zbędnych komplikacji.

Jak wynika z informacji uzyskanych od osób z kręgów miejskiej edukacji, 25 kwietnia w „Konopnickiej” zebrała się rada klasyfikacyjna, która zatwierdziła oceny poszczególnych uczniów. Tamtejszy komitet protestacyjny zapowiedział zawieszenie strajku, dzięki czemu absolwenci będą mieli otwartą drogą do zdawania egzaminu dojrzałości. Jeżeli chodzi o drugie legionowskie liceum, prowadzoną przez miasto Królewską Dwójkę, tam rada klasyfikacyjna odbyła się dzień wcześniej. – To efekt rozmów pomiędzy dyrektorem a strajkującymi nauczycielami. To jest ich decyzja. Myślę, że kierowali się poczuciem obowiązku i nie chcieli zamknąć drogi do egzaminu swoim własnym uczniom. Dzięki temu przyszli maturzyści otrzymają w piątek świadectwa, tak jak to przewiduje prawo oświatowe. Na pewno nauczycielom należą się podziękowania za to, że mimo protestu, mimo tego, że dalej strajkują, zdecydowali się na taki krok – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Co do innych miejskich szkół, w dwóch legionowskich podstawówkach – „trójce” i „siódemce”, od środy normalnie odbywają się lekcje w klasach 0-3. Starsi uczniowie wciąż mają przymusową przerwę. W pozostałych szkołach sytuacja pozostaje bez zmian. Nie ma tam lekcji, dzieciom i młodzieży są natomiast proponowane zajęcia świetlicowe. Aktualna jest także oferta zajęć otwartych w miejskich placówkach sportowych i kulturalnych, a w Scenie 210 zaplanowano kolejne powtórkowe „korki” dla maturzystów

Poprzedni artykułDom z dużym plusem
Następny artykułSzafy do (ro)zbiórki
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od blisko dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.