We wtorek (10 marca) o 12.00 w DPD Arenie Legionowo odbędzie się finał projektu społecznego pod nazwą „Ty i Ja – razem możemy więcej”, organizowanego przez uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie we współpracy z platformą „Zwolnieni z teorii”.

Za społeczną inicjatywą „Konopy” stoi osiem realizatorek: Marlena Skórnóg, Natalia Topczewska, Julia Sobalska, Maja Brodowska, Gabriela Dębowska, Sara Flaszka, Marta Wojtczak i Aleksandra Młynarczyk. – Celem naszego projektu jest poznanie potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, a także zrozumienie ich codziennych problemów i ograniczeń. Wspólnie chcemy dowiedzieć się, jak możemy je wspierać i jak pomagać w codziennym funkcjonowaniu – mówią organizatorki.

Od słów przechodząc do czynów, dziewczęta zaprosiły do DPD Areny uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wraz z opiekunami, a także swoich kolegów i koleżanki z równoległych klas. Chcą, aby wspólne zabawy oraz gry integracyjne zbudowały wzajemną akceptację i tolerancję wobec osób, które na co dzień zmagają się ze swoimi chorobami – bo często tego młodym ludziom brakuje. Warto podkreślić, że akcja miejskich licealistek jest ogólnodostępna, więc każdy może przyjść i wziąć w niej udział.