Już w ten piątek (29 marca) o godzinie 20.00 w legionowskiej poczytalni odbędzie się czwarty już Misz Masz Artystyczny. W tym roku organizatorzy proponują zderzenie trzech aktywności twórczych: grafiki, filmu i muzyki. Co nas czeka? Wystawa „Demonidła” Doroty Trojańczyk, koncert „T.ETNO” Tomasza Drozdka i projekcja filmu krótkometrażowego „Gówno pod teatrem”. Wstęp wolny!

DOROTA TROJAŃCZYK „DEMONIDŁA”

„Demonidła” to autorskie grafiki przygotowywane przez Trojańczyk wymyślonymi przez nią technikami. Dwie serie jakie zostaną zaprezentowane na wystawie to obrazy graficzne oraz Dewy. Dewy wywodzą się ze starorosyjskich baśni. To strażnicy strzegący między innymi miejsc, pór roku i zjawisk atmosferycznych. Dorota Trojańczyk ukończyła Szkołę Sztuk Plastycznych i Rzemiosła Artystycznego w Warszawie.

TOMASZ DROZDEK „T.ETNO”

Tomasz Drozdek, multiinstrumentalista i kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata. Wykorzystując swoją muzyczną kolekcję koncertuje w ramach solowego przedsięwzięcia muzycznego o nazwie T.ETNO. To połączenie brzmień instrumentów dawnych z elektroniką. Rozbudowane formy muzyczne powstają podczas koncertu. Drozdek, poza działalnością koncertową, prowadzi pokazy instrumentów etnicznych oraz warsztaty muzyczne i warsztaty produkcji instrumentów, skierowane do wszystkich grup wiekowych. Komponuje również muzykę do przedstawień teatralnych, audycji radiowych, udźwiękawia produkcje audio i wideo, itp. W wolnym czasie tworzy instrumenty. Pracuje również jako muzy sesyjny wykonując partie instrumentów etnicznych i perkusyjnych. Jest regularnie zapraszany do udziału w różnorodnych projektach muzycznych (etniczne, folkowe rozrywkowe, chóralne, rockowe i inne).

FILM KRÓTKOMETRAŻOWY „GÓWNO POD TEATREM”

scenariusz i reżyseria: Jarosław Banaszek
zdjęcia: Tomasz Wójcik
muzyka: Krzysztof Kossowski
scenografia : Bartek Dyrcz
kostiumy i charakteryzacja: Klaudyna Góralska
obsada: Tadeusz Huk, Michał Rolnicki, Adam Baumann, Martyna Peszko ,Wiktor Loga, Michał Maliszewski, Piotr Różański, Bogusław Kudłek.

Krótki metraż zrobiony za niewielki budżet, za to z pasją i przede wszystkim z …głową. Kolejny dowód, że prosty nie musi być prostacki, nawet jeśli w fabule chodzi o … gówno. A dokładnie o to tutaj chodzi. Młody aktor ma zagrać Hamleta w Teatrze Narodowym. W noc poprzedzającą premierę po wypiciu paru setek dla kurażu odkrywa przed wejściem do świątyni sztuki… tytułowe gówno. Znajduje nawet sprawcę zanieczyszczenia. Wydaje się, że wystarczy posprzątać, tymczasem działania podjęte przez aktora wywołują reakcję łańcuchowa prowadzącą do eskalacji absurdu…

Po filmie zapraszamy na krótkie spotkanie z reżyserem Jarosławem Banaszkiem i aktorem Michałem Rolnickim. Spotkanie poprowadzi Wojtek Kałużyński.