Wiele razy pisaliśmy już o kierowcach, którzy rozjeżdżają osiedlowe trawniki lub też mkną chodnikami wśród pieszych, aby tylko dojechać samochodami jak najbliżej swoich klatek schodowych. Na osiedlu Jagiellońska, w okolicy placu zabaw przy ul. Królowej Jadwigi, ostatnio skutecznie sobie z tym problemem poradzono.

– Chodziło o to, żeby kierowcy nie jeździli skrótami od ul. Królowej Jadwigi w kierunku bloku 42, 30 i w stronę targowiska. Tu obok jest szkoła i duży plac rekreacyjny, a samochody jeżdżą po trawniku i chodniku. To nie są tylko auta osobowe, ale też i dostawcze. Nie możemy więc sobie pozwolić na to, żeby mieszkańcy, a w szczególności dzieci musiały uciekać z chodników, bo akurat jedzie po nim samochód – powiedziała Elżbieta Makowiecka, przewodniczącą rady osiedla Jagiellońska. Dzięki więc staraniom rady i administracji osiedla, udało się nakłonić Urząd Miasta Legionowo do tego, aby wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi postawić słupki uniemożliwiające kierowcom wjazd z tej ulicy w osiedle. – Mam nadzieję, że kierowcy który tędy jeździli się nie obrażą, ale to jest podyktowane względami bezpieczeństwa. Droga dojazdowa do tych bloków nadal jest, można więc sobie poradzić – dodaje Elżbieta Makowiecka.

Ale to, jak się okazuje, nie jedyny problem komunikacyjny na tym ciągu pieszym. Drugim są częste przypadki zastawiania drogi pożarowej. – Bardzo proszę o niezastawianie drogi ppoż. przy bloku nr 30. Tam samochody często stają przy altance śmietnikowej i w związku z tym straż, czy karetka nie mają dojazdu. Tak więc jeszcze raz gorąca prośba do mieszkańców – apeluje przewodnicząca rady osiedla.