W Serocku trwają prace remontowe najbardziej charakterystycznej i zarazem jednej z najstarszych części miasta, a mianowicie rynku. Przedsięwzięcie jest jednym z wielu realizowanych przez miasto z okazji przyszłorocznych obchodów 600-lecia nadania praw miejskich. Jest jednak jedna rzecz, która niepokoi mieszkańców – czy historyczny bruk także zostanie wyremontowany?

2 listopada rozpoczęły się prace pod nazwą „Rewitalizacją terenu Rynku w Serocku” i mają one potrwać do 31 marca 2017 roku. Obejmują one: roboty ziemne, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę instalacji zasilającej fontannę oraz dwóch złącz kablowych na rynku, wymianę podświetlenia ratusza, zmianę istniejących nasadzeń oraz kompleksową przebudowę małej architektury i ciągów pieszych. Koszt inwestycji to 989.384,18zł brutto.
Podobne prace były już prowadzone w 2015 roku, kiedy to przebudowano odwodnienie, ciąg pieszy oraz przełożono historyczny bruk na zachodni pierzei. I właśnie ta ostatnia rzecz najbardziej niepokoi mieszkańców, według których bruk, który oprócz swojej historii jest także wizytówką miasta, zostanie odnowiony bądź co gorsza – usunięty. Okazuje się jednak, że nie ma się co obawiać, bo jak poinformowała nas Katarzyny Kozłowskiej z Referatu Organizacyjno-Prawnego i Obsługi Rady Miejskiej – W tym roku prace nie obejmują swym zakresem w ogóle bruku historycznego. Pozostanie on nienaruszony – zapewnia. Można zatem odetchnąć z ulgą.